Úvod > Aktuality > Interaktivní výstava Naše cesta v Praze slibuje dětem i dospělým vzrušující zážitky
Naše cesta: Interaktivní výstava pro deti i dospelé
"> Naše cesta: Interaktivní výstava pro deti i dospelé "> Interaktivní výstava v Praze "> Interaktivní výstava pro deti i dospelé na holešovickém výstavišti
Kultura

Interaktivní výstava Naše cesta v Praze slibuje dětem i dospělým vzrušující zážitky

  • Vydáno8. října 2014
Od 1. října do 30. listopadu je na Výstavišti v Praze-Holešovicích otevřený svět unikátní zážitkové výstavy Naše cesta. Jejím cílem je přiblížit dětem i dospělým každodenní život lidí se zrakovým, sluchovým a tělesným postižením. Výstava je součástí kampaně chodicilide.cz, která už od roku 2010 usiluje o změnu postoje veřejnosti k lidem se zdravotním postižením.

Naše cesta – zážitková výstava o životě se zdravotním postiženímNejúčinnější cestou, jak odbourat nejistotu, kterou lidé při setkání s lidmi se zdravotním postižením stále pociťují, je vlastní zážitek a osobní setkání. Proto na NAŠÍ CESTĚ návštěvníci sami vstoupí do světa, kde lidé se zdravotním postižením nejsou ničím zvláštním. Zbaví se tak mnoha předsudků a strachu ze vzájemného kontaktu.

Křižíkův pavilon B se v době konání promění například ve speciálně upravený byt s kuchyní pro slabozrakého nebo koupelnou pro vozíčkáře, nebude chybět ani náměstí s hotelem nebo zastávkou autobusu. Pod vedením průvodců, z nichž mnozí sami se sluchovým, tělesným nebo zrakovým postižením žijí, si tu děti i dospělí budou moci vyzkoušet množství situací z běžného života.

Uvidíte manipulaci s ortopedickým vozíkem v reálném prostředí nádraží, orientaci v prostoru a rozeznávání předmětů bez kontroly zrakem v temném tunelu nebo komunikaci s neslyšícím. Uvidí, jak lidé s různým postižením mohou ovládat a využívat moderní technologie, jako je třeba mobilní telefon nebo tablet. Pobaví se u množství motorických a paměťových her nebo vyzkouší své dovednosti na lezecké stěně, při basketbalu, florbalu a dalších speciálních sportech.

Výstava je zdarma a otevřena je každý den, v pracovních dnech od 9 do 17 hodin a o víkendech od 10 do 18 hodin. Novinkou jsou zážitkové odborné semináře pro různé zájmové skupiny, jako jsou učitelé, úředníci, manažeři nebo třeba studenti univerzit. 

Výstavu NAŠE CESTA už mohli letos v květnu a červnu navštívit obyvatelé Brna a okolí, kde přilákala za 59 dnů 17 857 návštěvníků, z toho 10 712 dětí z 510 školních tříd a dětských skupin. Koncept výstavy NAŠE CESTA vychází z úspěchu interaktivní výstavy MOJE CESTA, kterou v Praze v červnu 2013 zažilo za 26 dnů více než 7 300 nadšených návštěvníků. 

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.