Úvod > Aktuality > Interaktivní expozice Hry a klamy láká do Žďáru nad Sázavou

Interaktivní expozice Hry a klamy láká do Žďáru nad Sázavou

Vydáno 18. února 2018 Zážitky
Znáte rychlost své reakce? Umíte provést kuličku složitým labyrintem? Už jste někdy viděli kompletní otisk svého těla nebo měli možnost si vyzkoušet Braillovo písmo? Všechny tyto aktivity si můžete vyzkoušet na interaktivní výstavě Hry a klamy ve Žďáru nad Sázavou. Zhruba šedesát interaktivních exponátů mohou návštěvníci vyzkoušet od 23. února do 31. března.
Hry a klamyExponáty pocházejí z libereckého zábavně – naučného centra iQpark. Putovní výstava je kombinací hry, zábavy i poučení a zahrnuje přes padesát interaktivních exponátů, které jsou určené k vyzkoušení, k vyřešení nebo k soutěžení, takže platí heslo "dotýkat se exponátů přikázáno!". Expozice však není jen hravá a zábavná, ale i poučná.

Můžete si ověřit, jak fungují lidské smysly – i to, jak nás někdy klamou, zjistit nejrůznější údaje týkající se lidského těla. Prostor zde mají také různé hlavolamy, kvízy, optické a jiné klamy. Výstava Hry a klamy! je určena malým i velkým návštěvníkům. Máte-li chuť vyzkoušet si šikovnost, ověřit některé své znalosti, schopnosti a dovednosti, přijeďte do Žďáru nad Sázavou.

Expozice je otevřena denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin. Dospělí za vstup zaplatí 80 korun, děti, studenti a senioři 60 korun.
Zámek Žďár nad Sázavou (1)

Zámek Žďár nad Sázavou

Jedinečný komplex bývalého kláštera s blízkým okolím představuje zcela unikátní krajinný a urbanistický barokní celek, jehož těžiště tvoří zvláště klášterní kostel a poutní areál s kaplí sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (památka UNESCO).

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučnou stezku kolem Zelené hory u Žďáru nad Sázavou tvoří dva okruhy, které jsou vybaveny odpočinkovými místy s příslušným mobiliářem, vyhlídkovými místy a informačními tabulemi.

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.

iQpark - první science centrum v České republice

iQpark - první science centrum v České republice

První science centrum v ČR, které zpřístupňuje vědu a techniku i těm nejmenším, a to prostřednictvím více než 300 interaktivních exponátů a speciálních lektorských programů.