Úvod > Aktuality > Interaktivní expozice Hry a klamy láká do Žďáru nad Sázavou
Interaktivní expozice Hry a klamy láká do Ždáru nad Sázavou
"> Interaktivní expozice Hry a klamy láká do Ždáru nad Sázavou "> Mužete si overit, jak fungují lidské smysly – i to, jak nás nekdy klamou "> Expozice je otevrena o víkendu od 9 do 17 hodin
Zážitky

Interaktivní expozice Hry a klamy láká do Žďáru nad Sázavou

  • Vydáno18. února 2018
Znáte rychlost své reakce? Umíte provést kuličku složitým labyrintem? Už jste někdy viděli kompletní otisk svého těla nebo měli možnost si vyzkoušet Braillovo písmo? Všechny tyto aktivity si můžete vyzkoušet na interaktivní výstavě Hry a klamy ve Žďáru nad Sázavou. Zhruba šedesát interaktivních exponátů mohou návštěvníci vyzkoušet od 23. února do 31. března.
Hry a klamyExponáty pocházejí z libereckého zábavně – naučného centra iQpark. Putovní výstava je kombinací hry, zábavy i poučení a zahrnuje přes padesát interaktivních exponátů, které jsou určené k vyzkoušení, k vyřešení nebo k soutěžení, takže platí heslo "dotýkat se exponátů přikázáno!". Expozice však není jen hravá a zábavná, ale i poučná.

Můžete si ověřit, jak fungují lidské smysly – i to, jak nás někdy klamou, zjistit nejrůznější údaje týkající se lidského těla. Prostor zde mají také různé hlavolamy, kvízy, optické a jiné klamy. Výstava Hry a klamy! je určena malým i velkým návštěvníkům. Máte-li chuť vyzkoušet si šikovnost, ověřit některé své znalosti, schopnosti a dovednosti, přijeďte do Žďáru nad Sázavou.

Expozice je otevřena denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin. Dospělí za vstup zaplatí 80 korun, děti, studenti a senioři 60 korun.
Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučnou stezku kolem Zelené hory u Žďáru nad Sázavou tvoří dva okruhy, které jsou vybaveny odpočinkovými místy s příslušným mobiliářem, vyhlídkovými místy a informačními tabulemi.

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.

Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?