Úvod > Aktuality > I řezníci mají vlastní muzeum... jedno z nich objevíte v Náměšti nad Oslavou
I řezníci mají vlastní muzeum... jedno z nich objevíte v Náměšti nad Oslavou
"> "> ">
Kultura

I řezníci mají vlastní muzeum... jedno z nich objevíte v Náměšti nad Oslavou

  • Vydáno24. ledna 2020
O tom, že i řezníci mohou mít vlastní muzeum, se můžete přesvědčit v Náměšti nad Oslavou, pokud zavítáte do Řeznictví a uzenářství Jan Pavlíček. Muzeum je unikátní počtem vystavených předmětů. Nabízí ucelený pohled na historii výroby uzenin a masných výrobků. Jsou zde k vidění nejenom drobné nástroje, ale především velké výrobní litinové stroje na transmisní pohon.
muzeum řeznictví náměšťExponáty do muzea darovali řezníci z celé republiky. Prohlédnete si tak např. zabijačkové troky z jednoho kusu kmene na spaření prasete, ruční mlýnky a sekyrky nebo půlmetrákovou železnou kolíbku na drcení masa, ale i obrazy, odznaky, výuční listy nebo erby řeznického cechu. Jedná se nejspíše o největší sbírku strojů, které se zabývají řeznictvím v České republice.

Nejmodernější současná výrobna uzenin přímo navazuje na muzeum, ale do hygienicky přísně kontrolovaného potravinářského provozu se běžný návštěvník nedostane.

muzeum řeznictví náměšťSpolu s prohlídkou si poslechnete poutavý výklad, který vám poskytne ucelenou představu o vystavených exponátech a přiblíží vám život řezníků. Vzhledem k tomu, že se muzeum nachází ve výrobních prostorách Řeznictví a uzenářství Jan Pavlíček s.r.o., vás vždy provede zkušený průvodce z oboru. Neváhejte se proto na cokoliv zeptat, rádi zde vaše dotazy zodpoví. Muzeum je pro zájemce přístupné po domluvě, kterýkoliv všední den, vstupné stojí 20 Kč. Domluvit si návštěvu můžete na čísle 774 540 118.
Muzeum řeznictví v Náměšti nad Oslavou

Muzeum řeznictví v Náměšti nad Oslavou

Nové muzeum řezníků s unikátním počtem vystavených předmětů naláká nejednoho milovníka zajímavostí. Muzeum nabízí ucelený pohled na historii výroby uzenin a masných výrobků.