Úvod > Aktuality > O víkendu se spolu s Mikulášem můžete svézt oblíbeným Cyklohráčkem
Hlavne deti poteší vlak plný atrakcí - Cyklohrácek
"> Hlavne deti poteší vlak plný atrakcí - Cyklohrácek "> Hrajvedoucí Cyklohrácku ale tentokrát odloží barevná tricka a kšiltovky a vyrazí mezi deti v kostýmech Mikuláše, certa a andelu "> I na Mikuláše se mužete svézt oblíbeným Cyklohráckem
Zážitky

O víkendu se spolu s Mikulášem můžete svézt oblíbeným Cyklohráčkem

  • Vydáno28. listopadu 2018
Letos se budou v Praze opět konat tradiční jízdy parního vlaku s Mikulášem a čerty, a to už o víkendu 1. a 2. prosince. Těšit se můžete na vlak plný atrakcí – Cyklohráček. Hrajvedoucí Cyklohráčku ale tentokrát odloží barevná trička a kšiltovky a vyrazí mezi děti v kostýmech Mikuláše, čerta a andělů. Čertohráček doplní pražský mikulášský parní vlak, se kterým se několikrát za den potká na Smíchovském nádraží, kde bude připraven další program pro děti.
CyklohráčekPrvní prosincový víkend si můžete zpříjemnit vyhlídkovou jízdou nostalgickými vlaky po pražských nádražích.

Dětský výletní vlak Cyklohráček, který jezdí v sezoně z Prahy přes Okoř do Slaného, se na sobotu 1. a neděli 2. prosince změní na mikulášský Čertohráček. Bude jezdit po Praze i s Mikulášovou družinou a v sobotu večer doveze děti na speciální mikulášský ohňostroj.

Zájemci mohou absolvovat také večerní jízdu noční osvětlenou Prahou po tzv. pražském Semmeringu. Kromě mikulášské družiny nebo sloníka Elfíka se o předvánoční atmosféru na nádraží v Praze-Braníku postarají také prodejci sladkostí a dalších dobrot.
Pražský motoráček – historickým motoráčkem pražským semmeringem

Pražský motoráček – historickým motoráčkem pražským semmeringem

Pražský motoráček jezdí celoročně každou sobotu, neděli a ve státní svátky po tzv. Pražském semmeringu, po trati číslo 122 ze stanice Praha hlavní nádraží do stanice Praha-Zličín a zpět.

Pivovar Ferdinand v Benešově – výroba skutečného piva

Pivovar Ferdinand v Benešově – výroba skutečného piva

Pivovarnictví v Benešově má dlouhou tradici. Není známo, kdo a kdy pivo první vařil, víme pouze, že původně feudální právo vařit pivo přešlo koncem 14. století do rukou měšťanů.