Úvod > Aktuality > Hvězdárna a planetárium Brno láká k návštěvě o podzimních pošmourných dnech
Hvězdárna a planetárium Brno láká k návštěvě o podzimních pošmourných dnech
"> "> ">
Zážitky

Hvězdárna a planetárium Brno láká k návštěvě o podzimních pošmourných dnech

  • Vydáno20. listopadu 2019
Hvězdárna a planetárium Brno – jedno z nejmodernějších a největších planetárií v Evropě nabízí nové představení "Příběh nekonečných poutníků: Voyager 3D! Za pošmourných podzimních plískanic se můžete ukrýt právě do Hvězdárny a planetária Brno. Zabořte se do pohodlných polohovatelných sedaček v moderním sále digitálního celooblohového planetária alias „Digitária“ a vychutnejte si nové představení, které je pastvou pro oči a řadí se mezi nejúžasnější podívané, které kdy byly stvořeny pro 3D planetária. Brněnské digitárium přitom jeho stereoskopickou verzi uvádí ve světové premiéře.
Sluneční soustava je důvěrně známým koutkem v obrovsky rozlehlém vesmíru. Jistě, má své skryté záhady a překvapení, ale v hrubých rysech ji známe docela dobře. Není to však natolik dávno, kdy náš svět končil někde u Měsíce, při troše dobré vůle u Marsu. Vše se změnilo v okamžiku, když se před několika desetiletími na cestu vydali dva nekoneční poutníci – sondy Voyager.

Jejich úkol byl jediný: prozkoumat planety Jupiter, Saturn, Uran a Neptun. Jeden z nich se dokonce ohlédl a pořídil ikonický portrét planety Země i celé Sluneční soustavy. Sondy Voyager se také staly prvními lidskými výtvory, které opustily gravitační jámu samotného Slunce. Spolu se vzkazem pro mimozemské nálezce se totiž vydaly na cestu bez návratu, někam mezi hvězdy.

Příběh nekonečných poutníkůFascinuje-li vás příběh nesmrtelných poutníků, srovnatelný s výpravou Sputniku, Jurije Gagarina, Neila Armstronga a Edwina Aldrina, přijďte se podívat do brněnského digitária. Sondy Voyager představují vrchol dosavadního nepilotovaného průzkumu Sluneční soustavy. Nejen proto, že prozkoumaly nejvíc cizích světů a dostaly se do nejzazších částí planetárního systému, ale především proto, že se staly prototypem moderního planetárního průzkumu.

Příběh nekonečných poutníků: Voyager 3D uvádí Hvězdárna a planetárium Brno ve stereoskopické verzi jako první na světě! Představení je vhodné pro kosmoplavce starší 10 let.
Hvězdárna a planetárium Brno – dotkněte se hvězd

Hvězdárna a planetárium Brno – dotkněte se hvězd

Přímo v centru Brna, v malebném parku Kraví hory, leží Hvězdárna a stereoskopické planetárium. Po celý rok nabízí řadu poutavých pořadů pro veřejnost a romantikou dýchají i večerní pozorování skutečné hvězdné oblohy dalekohledy. Zdejší digitárium je jedno z nejmodernějších v Evropě.

3D planetárium v Brně – největší ve střední Evropě

3D planetárium v Brně – největší ve střední Evropě

Na Kraví hoře se nachází největší stereoskopické planetárium ve střední Evropě. Nová instalace Hvězdárny a planetária Brno nabízí zcela jiné uspořádání prostoročasu. Doslova prolamuje prostor a mění tok času.

Vědecká stezka v Brně

Vědecká stezka v Brně

Od rána do večera, od soumraku do úsvitu, od pondělí do neděle mohou návštěvníci jakéhokoli věku na vlastní oči, sluch i hmat poznávat svět kolem sebe. Expozice je volně přístupná, zdarma jsou k ní připraveny i nejrůznější doplňky.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika