Úvod > Aktuality > Hudecké dny rozezpívají Břeclav
Kultura

Hudecké dny rozezpívají Břeclav

  • Vydáno19. listopadu 2019
Přehlídka cimbálových a lidových muzik Slovácka, to jsou Hudecké dny v Břeclavi, které se letos konají od 22. do 23. listopadu 2019. Cílem festivalu je během koncertů a besed u cimbálu poskytnout posluchačům a divákům obraz vývoje lidové hudby a písně v jednotlivých částech Moravy.
cimbálová muzikaLetos již 36. Hudecké dny rozezní jihomoravskou Břeclav v pátek a sobotu 22. až 23. listopadu 2019. První den festivalu, v sobotu 22. 11. vystoupí cimbálové muziky Břeclavan, Notečka, Old stars, Vergariovci a Cimbálová muzika Matěje Kůrečky i Vladimíra Beneše. Začátek programu je v osm hodin večer v Kulturním domě.
 
V sobotu se o pozornost přihlásí cimbálové muziky z blízkého i širokého okolí. Už od půl osmé se na pódiu vystřídají muziky Slovácko mladší (Mikulčice), Rozsocháč (Strážnice), Lintava (Kunovice), Olšava (Uherský Brod) a Horňácká cimbálová muzika Petra Galečky (Lipov). Festival připravuje Slovácký krúžek Stará Břeclav, lístky si můžete rezervovat na telefonu 777 271 489 (pí. Anna Gergelová).

Další aktuality

Ochutnejte vánoční klobásky na hradě Bítov

O adventním víkendu 10. a 11. prosince 2022 vás hrad Bítov 10:00 do 15:00 hodin přivítá ve vánočně vyzdobených hradních komnatách, opět trochu jinak. V hradní kuchyni pro vás navíc pan kastelán přichystal speciální grilované klobásky.
Jihomoravský kraj | Památky

V bitvě u Slavkova bude bojovat na tisíc vojáků

Jednu z nejzásadnějších bitev devatenáctého století znovu svedou francouzští, ruští a rakouští vojáci. Od bitvy u Slavkova letos uplyne 217 let a mezi vzpomínkovými akcemi o prvním prosincovém víkendu nebude jako tradičně chybět její velká rekonstrukce. Hlavní vzpomínková akce věnovaná napoleonské historii ve střední Evropě proběhne na slavkovském bojišti ve dnech 1. až 4. prosince 2022.
Jihomoravský kraj | Památky

Nejen Punkevní jeskyně jsou přes zimu otevřeny

Prohlídková trasa Punkevních jeskyní je během zimních měsíců pro turisty běžně přístupná, otevřeno zde mají mimo pondělí vždy v čase 8:40 až 14:00 hodin. Z důvodu velkého zájmu návštěvníků doporučujeme zajistit si rezervaci předem. Mimořádnou prohlídku jeskyní mimo otevírací dobu, v případě, že to provozní podmínky dovolí, lze provést po předchozí dohodě se správou jeskyní. Skupinu musí tvořit minimálně 10 lidí se 100% příplatkem na každou osobu.
Jihomoravský kraj | Příroda

Nejlepším vínem České republiky 2023 je Ryzlink vlašský Vinařství Mikrosvín Mikulov

V Centru Excelence ve Valticích proběhlo ve dnech 23. a 24. listopadu finálové kolo hodnocení nejvyšší a největší soutěže vín v České republice, Salonu vín – národní soutěže vín ČR 2023. Absolutním šampionem se stalo víno Ryzlink vlašský, řada Flower Line, 2021, pozdní sběr z Vinařství Mikrosvín Mikulov. Soutěž pořádá Národní vinařské centrum za podpory Vinařského fondu a ve spolupráci se Svazem vinařů ČR.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika