Úvod > Aktuality > Poslechněte si špičkové umělce na hudebním festivalu Třeboňská nocturna

Poslechněte si špičkové umělce na hudebním festivalu Třeboňská nocturna

Vydáno 8. července 2019 Kultura
Ve dnech 8. až 13. července 2019 se na různých historických místech Třeboně uskuteční již 16. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Třeboňská nocturna 2019. Připraveno je několik koncertů, na kterých vystoupí nejlepší umělci od nás i ze zahraničí, stejně tak i jako mladí hudebníci, kteří si své jméno teprve budují. Program koncertů byl navíc sestaven tak, aby návštěvníkům přinesl především pohodu, radost a alespoň na chvíli odpoutání od každodenních starostí.

HouslistkaV letošním roce přivítá Třeboň celou řadu špičkových umělců. Slavnostní zahájení Mezinárodního hudebního festivalu Třeboňská nocturna proběhne v úterý 8. července v prostorách zámecké konírny. Od 19:30 se tu představí vynikající mladý hornista, vítěz soutěže Pražské jaro 2018 Alexandre Collard z Francie s Wihanovým kvartetem. Jedno z našich předních smyčcových kvartet již obdrželo mnoho cen nejen u nás, ale především v zahraničí. Program: F. Schubert, W. A. Mozart, O. Messiaen, A. Dvořák.

Ve středu 10. července 2019 bude v Třeboni pokračovat festival koncertem v divadle. Uslyšíte klavír, klarinet a violoncello. Čtvrtek 9. července bude patřit tělesu Ambroš Ladies Orchestra. Koncert se bude konat pod širým nebem v kouzelném prostředí areálu třeboňského zámku.

Náměstí TřeboňZávěrečné dva dny festivalu budou patřit operetním melodiím, ty si můžete poslechnout v pátek 12. července na nádvoří městského úřadu Třeboň. Známé skladby potěší milovníky operety Netopýr, Bajadéra, Čardášová princezna, Veselá vdova, Země úsměvů, Hraběnka Marica a zazní také populární skladby Na krásném modrém Dunaji či Uherský tanec č. 5.

Úplný závěr festivalu pak bude v sobotu 13. července věnován poctě Emě Destinové. Také ten se bude konat na nádvoří městského úřadu (nádvoří bývalých Tereziánských kasáren). Vystoupí "tři barytony" Jiří Brückler, Jakub Kettner a Svatopluk Sem, které doprovodí Plzeňská filharmonie. Uslyšíte například árii Hraběte z opery Figarova svatba (Hai già vinta la causa), árii Figara z opery Lazebník sevillský (Largo al factotum), árii Belcora z opery Nápoj lásky (Come Paride vezzoso) anebo předehru k opeře G. Verdiho Nabucco.

Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže

Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.

Masarykovo náměstí s radnicí v Třeboni

Masarykovo náměstí s radnicí v Třeboni

Přirozeným centrem Třeboně je Masarykovo náměstí. Je obklopeno měšťanskými domy s renesančními a barokními štíty. Nejvýznamnějším objektem na náměstí je stará radnice z roku 1566.