Úvod > Aktuality > Hudební festival Rosnička opět rozezní Svitavy
Hudební festival Rosnicka se vrací do Svitav
"> Hudební festival Rosnicka se vrací do Svitav "> Najdete zde ostrílené kapely i nadejné novácky z Ceska a Slovenska "> Pestrá škála stylu se bude samozrejme prezentovat také na DJském pódiu

Hudební festival Rosnička opět rozezní Svitavy

Vydáno 24. července 2018 Kultura
Poslední červencový víkend se do přírodního areálu svitavského rybníka vrátí festival Rosnička, hudební festival zaměřený na čerstvé trendy v popu, rocku i elektronické hudbě. Pátý ročník akce věnované aktuálním trendům na poli elektronické hudby nabídne letos čtyřicítku vystoupení v podobě koncertů, live actů a dj setů.
Rosnička je hudební festival současnostiProgram festivalu Rosnička se drží konceptu nastaveného v minulých letech, najdete zde ostřílené kapely i nadějné nováčky z Česka a Slovenska. Stejně jako v minulých letech nabídne festival i letos plnohodnotný dvoudenní program, 2 pódia až po okraj naplněná současnou muzikou, několik barů a stanové městečko umístěné u chaty Rosnička, cca 300 metrů od místa konání.

I letos se můžete těšit na početné zastoupení zahraničních hostů. Rakousko bude reprezentovat undergroundový soundsystem Deep Baked, Polsko špičková electro DJka a promotérka Charlie, Maďarsko ostřílený producent Norwell a Velkou Británii pak Emile Strunz. Poslední dva se představí v tzv. živém setu, což znamená, že své skladby budou tvořit přímo na místě během vystoupení. Nekompromisní drum'n'bassovou jízdu slibuje producent Trilo, rapovou a grime sousedů ze Slovenska ukážou pánové Boy Wonder a Gleb. Nejčistší techno naservíruje legendární DJ Dalo známý také jako Olga+Jozef.

Rosnička SvitavyStejně jako v minulosti je část programu věnována tuzemským projektům např. duo Indy a Wich, kteří si přivezou i posilu rappera LA4, dále tu máme písničkářku Katarzii, zkušeného DJe Alyaze a Akiru, senzaci minulého léta Opak Dissu a pána limitovaných dub-platů Murteho.

V pátek 27. a v sobotu 28. července bude z bezpečnostních důvodů uzavřena silnice vedoucí zahrádkářskou kolonií mezi Dolním rybníkem a rybníkem Rosnička. Zákaz vjezdu bude platit pro všechna vozidla, tedy i pro majitele chat ve zmíněné lokalitě, a to po oba dny v době od 18:00 do 6:00 ráno druhého dne. Rezidentům a dopravní obsluze bude vjezd umožněn vždy od 6:00 do 18:00.
Za sportem i relaxací na svitavské koupaliště

Za sportem i relaxací na svitavské koupaliště

Rozsáhlý sportovně-relaxační areál přímo v centru jednoho z historických měst Českomoravského pomezí láká příznivce aktivního trávení volného času i ty, kteří chtějí pouze odpočívat a prožít příjemný prosluněný den.