Úvod > Aktuality > Hudební festival Hrady CZ pokračuje na hradě Švihov
Hudební festival Hrady CZ pokracuje na hrade Švihov
"> Hudební festival Hrady CZ pokracuje na hrade Švihov "> Pátecní program festivalu zacíná vždy v podvecer "> Na festivalu vystoupí také Tomáš Klus
Kultura

Hudební festival Hrady CZ pokračuje na hradě Švihov

  • Vydáno15. července 2013
Hudební festival Hrady CZ z pokračuje o víkendu 19. a 20. července dalším místem, kterým se stal hrad Švihov nedaleko Plzně. Devátý ročník největšího tuzemského festivalu na českých a moravských hradech nabízí koncert Tomáše Kluse, Anety Langerové a kapel Monkey Business, Mandrage, Wohnout nebo Pražský výběr a dalších hudebníků. Program na Švihově zahájí Mňága a Žďorp nebo Mig 21, areál bude v pátek otevřen od 18 hodin a první koncert začne o hodinu později. Prohlídka hradu je pro návštěvníky festivalu zdarma.
Páteční program festivalu začíná vždy v podvečer a často se odehrává přímo v prostorách hradu na jednom pódiu, součástí je také karneval v maskách spojený s tombolou o ceny. Sobotní program se koná většinou v podhradí v blízkosti hradu, kde se staví velké festivalové areály pro tisíce lidí se dvěma hudebními pódii. Nejinak tomu také bude na hradě Švihově.

Festivalové areály otevřou své brány v sobotu vždy v půl jedenácté dopoledne, první interpreti začnou hrát vždy od půl dvanácté. V programu dalších letošních hradních zastávek se můžete těšit také například na koncerty kapel Nightwork, Skyline, nedávno oceněných Zrní a dalších hudebních skupinči interpretů Davida Kollera nebo Rytmuse.
 
hrad ŠvihovKromě hudby organizátoři návštěvníkům festivalu Hrady CZ umožňují poznat atraktivní místa v České republice a navštívit jednotlivé historické památky, a to i jejich prohlídkové trasy, protože vstupné na ně je zahrnuto v ceně festivalové vstupenky. Letitá spolupráce s projektem Kolo pro život přináší návštěvníkům také příležitost přijet na festival na kole a na místě konání festivalu využít úschovny kol
 
Další hradní zastávkou pak bude 26. a 27. července Kunětické hora.

Interpreti na hradě Švihov: Mňága a Žďorp, Zrní, Mig 21, Dilated, Monkey Business, Kryštof, Aneta Langerová, Mandrage, Pražský výběr, Tomáš Klus, Iné Kafe, Vypsaná fixa, Skyline, Wohnout, Koblížci a Bt'Nj

Termíny a místa: 26. – 27. 7. Kunětická hora, 2. – 3. 8. Rožmberk nad Vltavou, 9. – 10. 8. Veveří, 16. – 17. 8. Hradec nad Moravicí, 23. – 24. 8. Bezděz, 30. – 31. 8. Bouzov.
Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.