Úvod > Aktuality > Hudební​ festival Brutal Assault burácí Josefovem
Hudební​ festival Brutal Assault burácí Josefovem
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Hudební​ festival Brutal Assault burácí Josefovem

  • Vydáno12. srpna 2022
Hudební​ festival Brutal Assault se opět vrátil do Josefova na svůj 25. ročník. Jeden z největších metalových festivalů v Evropě zve od 9. do 13. srpna 2022 na různorodý lineup složený z více než 150 kapel. Ovšemdokořán otevřené budou letos také raveliny, bastiony, hradby a všelijaká cihlová zákoutí, která nabídnou víc než jen muziku!
Brutal AssaultFestival Brutal Assault si dlouhodobě zakládá na tom, že nemá headlinery, ale staví na vyrovnaném lineupu. „Přesto nejvýraznější a nejvýznamnější jméno letošní sestavy jsou určitě okultní heavymetalisté Mercyful Fate v čele s ikonickým frontmanem Kingem Diamondem. Mercyful Fate hrají znovu po 23 letech koncertní pauzy, takže v tomto případě jde o exkluzivní vystoupení.

Tradiční součástí festivalu odehrávajícího se na pěti scénách bývá i bohatý doprovodný program, například již zavedené horor kino, autogramiády, ale i výstavy. Ty letos budou hned tři. Přibude ale postapokalyptická zóna inspirovaná filmy Mad Max a počítačovou hrou Fallout, jazzová vinárna s živým pianistou, Plechová huba – soutěž v pojídání chilli, podzemní atrakce Pit of Doom pro odvážné, nebo Brut ALE – speciálně uvařené pivo pro 25. výročí festivalu.
 

Co nabídne páteční a sobotní program?

festival brutal assaultV pátek 12. srpna se během festivalu můžete těšit např. na kapely Abbath, Faüst, Swallow the Sun, Depresy, Panzerfaust, Fleshcrawil, Venom nebo Mysticum. Bastion stage nabídne Somniate, Ottone pesante a Slagmaur.

V sobotu 13. srpna si příchozí užijí skupinu Stellaris, Unearth, Mayhem, Undergang, Die Krupps, GaahlsWyrd, Insomnium a na Bastion stage skupiny Insania, Gaerea nebo Ahab.

Tradiční součástí festivalu odehrávajícího se na pěti scénách bývá i bohatý doprovodný program. Ten letošní bude obohacen procházkou hrůznými chodbami v podzemním ravelinu, rozsáhlou chill-out zónou, přírodní tribunou, uměleckými galeriemi nebo třeba horor-kinem. V širší nabídce občerstvení budou i pivní speciály, ale nebude chybět ani oblíbená hospoda s pivem do skla.
Pevnost Josefov – Bastion I a podzemí

Pevnost Josefov – Bastion I a podzemí

Nechte se unést zpět do doby císaře Josefa II. při prohlídce tajuplných podzemních prostor.