!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Hudební​ festival Brutal Assault rozbouří Josefov
Hudební​ festival Brutal Assault rozbouří Josefov
"> ">
Kultura

Hudební​ festival Brutal Assault rozbouří Josefov

Vydáno 6. srpna 2019
Hudební​ festival Brutal Assault se vrací do Josefova na svůj 24. ročník. Jeden z největších metalových festivalů v Evropě zve od 7. do 10. srpna 2019 opět na různorodý lineup složený z více než 130 kapel.
Brutal Assault24. ročník mezinárodního hudebního festivalu Brutal Assault. Místem konání je již tradiční a věhlasný prostor vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře, kde se během čtyř festivalových dnů představí na třech pódiích na osmdesát kapel z celého světa.

Pro 24. festivalový ročník se pořadatelům podařilo sestavit fantastický výběr. Zastoupeny jsou jak žánrové ikony (Anathema, Anthrax, Carcass, Deicide, Emperor, Hypocrisy, Meshuggah, Napalm Death, Parkway Drive, Sick of it All, Sodom, Testament nebo Therion), tak rostoucí ambiciózní jména jako Aborted, Caspian, Cult Of Luna, Decapitated, Daughters, Gorod, Jinjer, Mgła, Of Mice & Men, Thy Art Is Murder, Vulvodynia, nebo ty úplně malá, která chce Brutal Assault představit. Jmenujme třeba thrashery Alien Weaponry, black-doomaře Au-Dessus, matematiky Car Bomb nebo blackaře Nordjevel.

Brutal AssaultNechybí ale ani skutečné lahůdky. Frog Leap přehrají metalové verze známých písní, Triumph Of Death v čele s T. G. Warriorem jako reinkarnace Hellhammer přehraje tvorbu této legendární kapely z 80. let, nebo obnovení pionýři avantgardy, Norové Ved Buens Ende, kteří si Brutal Assault vybrali jako místo pro jedno ze svých čtyř letošních vystoupení.

Brutal Assault ale není striktně o metalu. V útrobách absinth baru se nachází jedna experimentální stage (KAL), kde hrají umělci vyznávající ambientní, či elektronickou hudbu. Mimometaloví interpeti však budou okupovat i hlavní podia. Jde o synthwave spolky Carpenter Brut a Gost, neofolkový soubor Heilung, okultní rockery Coven založené koncem 70. let, hlukaře Godflesh a duo avantgardistů Diablo Swing Orchestra a Japonce Vampillia, kteří klidně zprzní i klasickou hudbu.
 

Horor kino a výstava Christophera Szpajdela

christopher SzpajdelFestival vně pevnosti Josefov není jen o hudbě a jako každoročně je připraven i doprovodný program. Krom již zavedeného horor kina pořadatelský tým nabízí prostor i pro jiná temná umění. Letos se chystá malířská výstava Christophera Szpajdela, světově známého umělce a autora nejvíce log na světě; vč. toho legendárních Emperor.

Mimo to jsou připravovány moderované diskuze se zajímavými hosty a spousta dalšího.
Brutal Assault 2021 v Jaroměři

10.8.
14.8.
Brutal Assault 2021 v Jaroměři

Hudební festival Brutal Assault se vrací do Josefova na svůj 25. ročník. Jeden z největších metalových festivalů v Evropě zve opět na různorodý lineup.

Pevnost Josefov - Bastion I a podzemí

Pevnost Josefov - Bastion I a podzemí

Nechte se unést zpět do doby císaře Josefa II. při prohlídce tajuplných podzemních prostor.

Další aktuality