Úvod > Aktuality > Hrubý Rohozec láká o víkendu do běžně nepřístupných zámeckých prostor

Hrubý Rohozec láká o víkendu do běžně nepřístupných zámeckých prostor

Vydáno 11. května 2018 Památky
O nadcházejícím víkendu 12. a 13. května můžete na zámku Hrubý Rohozec putovat za renesancí. Kasteláni zde pro zájemce připravili speciální prohlídky běžně nepřístupných zámeckých prostor. Dozvíte se zajímavosti o stavebně historickém vývoji tohoto objektu a projdete se po nejstarších částech původního Krajířovského pozdně gotického zámku. Mimo jiné uvidíte také běžně nepřístupná zakoutí, jako je východní sklep, místnost ve věži nebo zámecká půda.
Zámek Hrubý RohozecTuto sobotu a neděli čeká návštěvníky zámku Hrubý Rohozec kromě klasických prohlídek a speciálních dětských prohlídek také netradiční prohlídka s názvem Putování za renesancí.

Jedná se o prohlídky zaměřené na stavební vývoj objektu. Spolu s průvodcem se projdete po nejstarších částech původního krajířovského pozdně gotického zámku a uvidíte také běžně nepřístupné prostory, jako je východní sklep, místnost ve věži nebo zámecká půda. Prohlídky odcházejí po oba dny vždy v 10:00, 11:30, 13:00 a 14:30 hodin. Vstupné na prohlídku je 60 korun.

Zámek Rohozec je obklopený krásným anglickým parkem, nabízí svým návštěvníkům prohlídku více jak třiceti bohatě zařízených místností, které dříve sloužily jako reprezentační a obytné pokoje příslušníků původem francouzské hraběcí rodiny Des Fours Walderode.
 

Nevyhazovat vstupenky se vyplatí

Tygřata Zoo LiberecProkážete-li se na pokladně Zoo Liberec vstupenkou z některého z 18 státních památkových objektů Libereckého, Královéhradeckého či Pardubického kraje a získáte výhodné vstupné. Podobná sleva platí i naopak – při předložení vstupenky ze zoo získáte výhodnější vstupné na všech zapojených hradech a zámcích: jedná se o hrady a zámky Bezděz, Grabštejn, Lemberk, Trosky, Sychrov, Zákupy, Hrádek u Nechanic, Kuks, Opočno, Náchod, Ratibořice, Kunětická hora, Litice, Litomyšl, Slatiňany a soubor lidových staveb Vysočina.

Slevu lze uplatnit pouze po odevzdání jednorázové nezlevněné vstupenky pro dospělého z výše uvedené zoologické zahrady. Dospělý návštěvník pak zaplatí na hradě/zámku pouze „dětské“ vstupné. Slevu lze uplatnit pouze v aktuálním kalendářním roce (2018) a nevztahuje se na jiné typy vstupenek jako jsou dětské, zlevněné, rodinné, skupinové aj.

Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec, obklopený nevelkým anglickým parkem, nabízí svým návštěvníkům prohlídku více jak třiceti bohatě zařízených místností, které dříve sloužily jako reprezentační a obytné pokoje příslušníků původem francouzské hraběcí rodiny Des Fours Walderode.

Pivovar Rohozec v Turnově

Pivovar Rohozec v Turnově

Pivovar Rohozec z Českého ráje vaří pivo dle původní receptury z tuzemských surovin. Voda určená na výrobu piva pochází z vlastních pramenů ve Vazoveckém údolí. Pivovar nabízí několik druhů piva (Skalák, Podskalák atd.), ale i limonády (Malina, Cola, Orange).

Zámecká kavárna na Hrubém Rohozci

Zámecká kavárna na Hrubém Rohozci

Zámecká kavárna svým návštěvníkům nabízí příjemné posezení na nádvoří, či uvnitř zámku, se širokým výběrem nápojů a drobného občerstvení. Dále nabízí zapůjčení piknikových dek a her do zámeckého parku.

Další aktuality