Úvod > Aktuality > Hrady a zámky na Vysočině připravují nové expozice
Na hrade Kámen na Pelhrimovsku probíhá v soucasnosti instalace nových expozic
"> Na hrade Kámen na Pelhrimovsku probíhá v soucasnosti instalace nových expozic "> Novou expozicí prekvapí také hrad v Ledci nad Sázavou "> Hrad Lipnice nedaleko Havlíckova Brodu letos zprístupní prvního patra Thurnovského paláce
Památky

Hrady a zámky na Vysočině připravují nové expozice

  • Vydáno3. dubna 2014
Historické památky na Vysočině se zodpovědně připravují na nadcházející sezónu. Na řadě hradů a zámků tak vzniknou zbrusnu nové expozice. Největší překvapení chystá pro své návštěvníky například hrad Kámen, Lipnice či Ledeč nad Sázavou.

Hrad KámenNa hradě Kámen na Pelhřimovsku probíhá v současnosti instalace nových expozic. K vidění zde bude unikátní kolekce zrestaurovaných loveckých trofejí z první poloviny 19. století a modernizace i rozšíření se dočká také expozice motocyklů. Některé z nových exponátů budou zapůjčeny z Národního technického muzea a Jawy Týnec. I kvůli těmto úpravám bude Kámen letos přístupný až od 1. května.

Novou expozicí překvapí také hrad v Ledči nad Sázavou, kde se chystá stálá výstava věnovaná bydlení z konce 40. let minulého století. Na byt z poválečné éry se mění místnosti nad muzeem v prvním hradním patře. Prohlédnete si zde dobový nábytek, předměty denní potřeby a další doplňky

Hrad Lipnice nedaleko Havlíčkova Brodu letos zpřístupní prvního patra Thurnovského paláce, který v posledních dvou letech procházel památkovou obnovou.

Hrad Ledeč nad Sázavou – perla Posázaví

Hrad Ledeč nad Sázavou – perla Posázaví

Ledečský hrad se vypíná na vápencovém ostrohu nad řekou Sázavou. Během staletí se na hradě vystřídala řada majitelů, kteří upravovali původně gotický hrad renesančně a barokně. Dnes zde můžete navštívit Městské muzeum a v sezóně i hradní věž s vyhlídkou.

Hrad Lipnice – obestřený záhadami a pověstmi

Hrad Lipnice – obestřený záhadami a pověstmi

Přijeďte se podívat na jeden z nejmohutnějších českých šlechtických hradů – na Lipnici na Vysočině. Součástí prohlídky jsou jedinečné výhledy do okolní krajiny, zejména z ochozu věže Samson.

Hrad Kámen – romantický hrad na skále ze serpentinitu

Hrad Kámen – romantický hrad na skále ze serpentinitu

Zhruba na polovině cesty mezi Pelhřimovem a Táborem, v kraji mírně zvlněného Pacovska, leží hrad Kámen. Původně gotický hrad byl postaven v polovině 13. století na rozsáhlém skalisku, podle kterého byl také pojmenován. První písemná zmínka je z roku 1316 a váže se k jistému Nimírovi z Kámena.