Úvod > Aktuality > Hrady a zámky lákají k letnímu dobrodružství
Hrady a zámky lákají k letnímu dobrodružství
"> "> "> "> "> "> ">

Hrady a zámky lákají k letnímu dobrodružství

Vydáno 30. července 2020 Památky
V létě to na hradech a zámcích žije! A dokonce ani v noci se brány památek nezavírají – přijďte a zažijte mnohá letní dobrodružství. Vyvrcholením letních akcí bude Hradozámecká noc, velký festival konce léta, který letos připadá na sobotu 29. srpna. Ještě předtím však pro vás památky přichystaly spoustu zajímavého!

Zahradní slavnost a rozverní šermíři

Zahradní slavnost SvojšínNa víkend 1. a 2. srpna se chystá Zahradní slavnost na zámku Svojšín na Tachovsku. Program po oba dny začíná v 10 hodin v zámeckých zahradách a parku, těšit se můžete na řemeslný jarmark, výtvarné dílny pro děti, představení loutkového divadla, ukázky sokolnictví a výklad o barokním stolování. Další část programu se koná v zámku, kde na návštěvníky čekají květinové instalace, výstava V zajetí květin a interaktivní expozice Kouzlo loutek. Zámek naleznete nad řekou Mží mezi Černošínem a Stříbrem.

RytířiNa Moravě se v sobotu a v neděli 1. a 2. srpna pořádá hrad Bouzov na počest markraběte Jošta, synovce Karla IV. velkou slavnost - Bouzovský mumraj. Na hradě Bouzově budou po oba dny pro děti připraveny šermířská vystoupení, středověká hudba, tance i divadlo. V sobotu 1. 8. 2020 se hradě potkáte s pohádkovými postavami a společně s nimi prožijete celý den při vystoupeních šermířů nebo nebo na pohádkové cestě. Pro děti je připraven sobotní maškarní karneval na nádvoří hradu od 15.00. Celodenní program před hradem je přístupný zdarma v sobotu od 11.00 do 18.30 a v neděli od 11.00 do 16.00 hodin.

ŠermířiO víkendu 1. a 2. srpna budou také Šermíři u Bílé věže na zámku Hradec nad Moravicí. Rytíři Svatého grálu předvedou své umění v šermířských soubojích. Nebude chybět tanec, zpěv a napětí s příběhem.

Již dvacátý ročník Historických slavností proběhne ve zručském zámeckém parku v sobotu 1. 8. 2020 od 10:00 do 19:00 hod. Cílem celodenní akce, která začíná dobovým průvodem přes celé město, je připomenout interaktivním způsobem dobu před 400 lety, nahlédnout do historie pomocí dobových písní, tanců i soubojů (děti si vše vyzkouší), osahat si zbraně té doby, zvyky a obyčeje (alchymistická dílna, lazebna, kat, tkadlena, kovář, sokolnictví, střílení z kuše).         

Kdo se stane největším bojovníkem všech dob? To se dozvíte na Bezdězi, kde v sobotu a neděli 1. - 2. srpna proběhnou napínavé souboje.
 

Noční prohlídky hradů a zámků

noční prohlídka moravská třebováHrůza zavládne 31. 7. v Moravské Třebové. Tam je totiž páteční noc je vyhrazena nočním prohlídkám okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Do zámku v netradičním čase láká také bílovecký zámek, který na sobotu 1. 8. připravil tajemné noční prohlídky. Při vůbec první noční prohlídce v historii zámku provede průvodce návštěvníky všemi zámeckými pokoji. Také v Horšovském Týně se bude 1. 8. provázet ve večerních hodinách. Tajemných bytostí se však být nemusíte - výklad bude v rukou kastelána pana Jana Rosendorfského, který vám povykládá o restaurování zámku.

Krásný dvůrLetošní poslední noční prohlídky hradu Lipnice se uskuteční 8. 8. Zavedou vás do historie, kde potkáte jednotlivé majitele panství, vojáky, děvečky, kata, ale i kavalíry. Není nouze o místní pověsti, strašidla a přijde i Jaroslav Hašek. V Polabí se vypravte na zámek Radim, bude otevřen 8. 8. od 19:00 do 22:00 hodin. Při svíčkách si prohlédnete jak interiéry zámku, včetně kuchyně s překvapením, tak navštívíte komentované ukázky renesančních tanců a zbraní. Zámek Ploskovice ožije v noci 8. 8. příběhem Kráska a Netvor. Nutná je však rezervace kvůli omezenému počtu návštěvníků ve skupinách na tel.: 604 381 520.

Klasickou prohlídku zámku, byť v netradiční hodinu, čekejte v sobotu 15. 8. na zámku Orlík. Naopak divadelně šermířské prohlídky rozveselí noční hrad Švihov, který se 14. a 15. 8. otevírá po setmění a přinese slavné hradní legendy obrácené naruby.
Noční prohlídka zámku Orlík

15.8.
Noční prohlídka zámku Orlík

Klasická prohlídka zámku v netradiční hodinu rozšířená o 3 místnosti. Seznámení s historií zámku Orlík. Nahlédnutí do místností ve stylu empíru, romantismu a druhého rokoka, zbrojnice, pušková a trofejová chodba.

Noční prohlídky hradu Lipnice

8.8.
Noční prohlídky hradu Lipnice

Divadelně zpracované noční prohlídky, přímo “ušité“ pro hrad Lipnice nad Sázavou. Chronologicky nás zavádí do historie tohoto místa, bohatého na dějinné události.

Oživlý hrad, aneb život ve středověku na Bezdězu

7.8.
8.8.
Oživlý hrad, aneb život ve středověku na Bezdězu

Šermíři na obraně hradu - vystoupení a ukázky zbraní.

Noční prohlídky na zámku Radim

8.8.
Noční prohlídky na zámku Radim

Zámek Radim zve na noční prohlídky. Při svíčkách si prohlédnete jak interiéry zámku, včetně kuchyně s překvapením, tak navštívíte komentované ukázky renesančních tanců a zbraní.

Večerní a noční prohlídky na zámku Loučeň

23.5.
26.9.
Večerní a noční prohlídky na zámku Loučeň

Vychutnejte si atmosféru zámeckých komnat po setmění, kdy vám na cestu honosnými pokoji svítí tak, jako za starých časů, jen desítky voskových svíček. Při noční prohlídce zámku si budete připadat jako na návštěvě u bohatých známých.

Prázdninové noční komentované prohlídky s kastelánkou

4.7.
29.8.
Prázdninové noční komentované prohlídky s kastelánkou

Prázdninové termíny nočních prohlídek hradu Seeberg 2020.

Noční hrané prohlídky broumovského kláštera

1.7.
29.8.
Noční hrané prohlídky broumovského kláštera

Vzhůru za nočním dobrodružstvím v národní kulturní památce Klášter Broumov. Noční prohlídky se konají každou prázdninovou středu a sobotu ve 20:30 a 22:00

Procházky nočním zámkem

8.8.
Procházky nočním zámkem "Kráska a netvor"

Hrajeme v každou celou hodinu, za každého počasí, protože celý příběh se odehrává uvnitř zámku.

Šermířské rozvernosti na Bezdězu

15.8.
16.8.
Šermířské rozvernosti na Bezdězu

Kdo stojí za vraždami v temných uličkách?

Romantický hrad Bouzov - hradní skvost střední Moravy

Romantický hrad Bouzov - hradní skvost střední Moravy

Pokud se vydáte na hrad Bouzov, jistě zavzpomínáte na řadu pohádek a filmů, v nichž se tento romantický hrad objevil. Hrad je oblíbeným místem turistů, pro které jsou přichystány také kostýmované a večerní prohlídky.