Úvod > Aktuality > Hradozámeckou noc na Duchcově ovládne Casanova
Hradozámeckou noc na Duchcově ovládne Casanova
"> "> ">
Zážitky

Hradozámeckou noc na Duchcově ovládne Casanova

  • Vydáno28. srpna 2019
Vstupte i vy do světa nespoutané fantazie bez hranic! V sobotu 31. srpna 2019 se bude konat na zámku Duchcov opět Hradozámecká noc! Oživené prohlídky zámecké expozice s Casanovou v podání Petra Stolaře a divadla V Pytli se konají od 18:00 do 22:00 hodin. Ale pozor – letošní Hradzámecká noc má podtitul "úniková hra ze zámku Duchcov", takže není vyloučeno, že vás Giacomo Casanova vtáhne do děje.
Zámek DuchcovZámek Duchcov na sobotu 31. srpna přichystal noční prohlídky zámku. Od 18:00 do 22:00 se na zámku budou konat zvláštní prohlídky s názvem "Hradozámecká noc: úniková hra ze zámku Duchcov".

Pokuste se během hradozámecké noci uniknout ze zamčeného zámku. Unikat budete spolu s historickými postavami, které se nejednou dostanou do svízelné situace. Není tudíž vyloučeno, že i sám Giacomo Casanova bude potřebovat vaši pomoc, aby i on ze zámku úspěšně uprchl. 

giacomo casanovaAvšak pozor! Nejedná se o tradiční únikovou hru – jde o interaktivní prohlídku zámku spolu s herci z Divadla V Pytli. Otevřena bude i část zámeckého sklepení. Prohlídky budou odcházet po 15 minutách. Akce je vhodná pro celou rodinu. Pro velký zájem doporučujeme rezervaci na čísle +420 417 835 301. Vstupenky stojí pro dospělé 200 Kč, děti, studenti a senioři mají lístek za 160 Kč, rodinné stupné stojí 550 Kč.
Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov leží přibližně 8 km jihozápadně od města Teplice. Návštěvníci zde mohou zhlédnout především Valdštejnskou rodovou galerii, expozici v tzv. biliárovém křídle, tři místnosti zámeckého personálu, Vojenskou zbrojnici, Lovecký salonek a muzeum věnované osobnosti Giacoma Casanovy.

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Romantická Knížecí zahrada se rozkládá před severním křídlem zámku Duchcov. Byla vytvořena ve stylu à la française v rekonstruované podobě zámeckých barokních zahrad. Vstup do Knížecí zahrady je volný a je vymezen otevírací dobou zámku.

Expozice antických soch na zámku Duchcov

Expozice antických soch na zámku Duchcov

V nové stálé expozici „Okouzleni antikou“ se na zámku v Duchcově seznamíte s fascinujícími příběhy z řecké mytologie a objevíte kouzlo antických soch v autentickém prostředí zámku.

Zámecké divadlo v Mnichově Hradišti

Zámecké divadlo v Mnichově Hradišti

V sousedství knihovny v jihovýchodním nároží zámku Mnichovo Hradiště je původní hlavní zámecký sál, který byl koncem 18. století přebudován na zámecké divadlo, zdobené iluzivní klasicistní výmalbou. Divadelní prostor zpřístupněn veřejnosti v rámci prohlídek zámku a kulturních akcí.