Úvod > Aktuality > Hradozámecká noc na Českém Šternberku přinese návštěvu u hraběnky Marie
Hradozámecká noc na Českém Šternberku přinese návštěvu u hraběnky Marie
"> "> ">
Památky

Hradozámecká noc na Českém Šternberku přinese návštěvu u hraběnky Marie

  • Vydáno29. července 2021
V sobotu 31. července 2021 se na Českém Šternberku přenesete do roku 1601 a setkáte se s urozenou Marií Eusebií ze Šternberka. Ta má krátce před svatbou s Bořitou z Martinic a nadšeně vám povypráví o životě šlechtičny, o místních novinkách i o tom, co je nového v českých zemích. Hradozámecká noc na Českém Šternberku se koná v sobotu 31. července 2021 od 19:00 do 23:00 hodin.
Český ŠternberkHrad Český Šternberk se letos opět připojuje k Hradozámecké noci, která zájemce přenese na počátek 17. století, kdy nabyly interiéry vzezření barokního zámku. 

Letos se přenesete do roku 1601 a setkáte se s urozenou Marií Eusebií ze Šternberka. Ta má krátce před svatbou s Bořitou z Martinic a nadšeně vám povypráví o životě šlechtičny, o novinkách na Českém Šternberku i o tom, co je nového v českých zemích. V průběhu celého večera budou hostům hraběnky Marie zpříjemňovat návštěvu hudebníci při malém koncertě na nádvoří. Vstupenky je možné si zajistit předem!

Začátky prohlídek, na kterých je ještě volno a jsou k dostání on-line: 19:20, 20:20, 21:00 a  21:20. hodin. Rezervaci můžete provést přes rezervační formulář, na e-mailu hrad@zsternberg.cz nebo telefonicky na čísle 317 855 101. Vstupenky stojí 180 Kč pro dospělé a 130 Kč pro děti a seniory.
Hrad Český Šternberk

Hrad Český Šternberk

Hrad Český Šternberk patří k nejstarším hradům v Čechách a je dodnes v držení rodu Sternbergů, který ho v roce 1241 založil. Hrad si zachovává vnější gotickou podobu, ale interiéry byly raně barokní přestavbou přeměněny na zámecké.