Úvod > Aktuality > Hradozámecká noc bude i na zámku Loučeň
Hradozámecká noc bude i na zámku Loučeň
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Hradozámecká noc bude i na zámku Loučeň

  • Vydáno29. července 2021
Letošní ročník Hradozámecké noci na zámku Loučeň se koná poslední červencovou sobotu 31. 7. 2021 a přinese již tradičně pestrý koktejl těch nejlepších prohlídek ze zámecké nabídky non-stop, až do rána. Kromě prohlídek se můžete těšit na spoustu dalších přidružených akcí, s grilovanými dobrotami od zámeckého šéfkuchaře a třeba i s přespáním ve stanu v zámeckém parku.
Zámek LoučeňStalo se již tradicí, že se mnozí vydávají v nočních hodinách na hrady a zámky, aby si užili krásný letní večer. K tomuto zvyku se tradičně přidává i zámek Loučeň, tradičně nonstop až do rána. Milovníci netradičních zážitků a humoru se mohou těšit na kostýmovanou prohlídku s paní kněžnou, princem, komorníkem Jeho jasnosti, Bílou paní a dalšími postavami loučeňské knížecí domácnosti. Milovníci klasiky a odborných výkladů si určitě zvolí jeden ze zámeckých speciálů pana kastelána, který zná na zámku každý centimetr a o všem umí poutavě vyprávět.

Hradozámecká noc loučeňNovinkou letošní Hradozámecké noci jsou prohlídky na boso. noc naboso. Večerní program totiž  plynule naváže na celodnní slavnost – Mezinárodní den turistiky naboso. Chůze po žhavém uhlí za tmy – to je něco nezapomenutelného, bosá prohlídka zámku a samostřejmě ohňová show. prosadil fúzi obou podniků v roce 1925.
 

Odpolední, večerní a noční prohlídky

Hradozámecká noc LoučeňOdpolední prohlídky začnou v 16 hodin a budou probíhat až do 6 hodiny ranní. Pro ty, co nepospíchají domů, nebo si prostě Hradozámeckou noc chtějí užít se vším všudy, máme dobrou zprávu! Milovníci netradičních zážitků a humoru se mohou těšit na kostýmovanou prohlídku s paní kněžnou, princem, komorníkem Jeho jasnosti, Bílou paní a dalšími postavami loučeňské knížecí domácnosti.Stejně jako v minulých ročnících, tak i letos můžete využít možnost přespání ve vlastním stanu anebo v zámecké oranžerii (avšak nezapomeňte na karimatku a spacák). Poplatek za stan je 100 Kč/stan + 50 Kč/osoba.

Jaké budou prohlídky na zámku v průběhu noci?
Zámek Loučeň 16.30 Klasická prohlídka
17.00 Dětská prohlídka
17.30 Čokoládová prohlídka
18.30 Aristokratická prohlídka
19.00 Večerníček s kněžnou Marií – dětská
19.30 Aristokratická prohlídka
20.00 Prohlídka s Bílou paní – dětská
20.30 Aristokratická prohlídka
21.00 Kastelánská prohlídka
21.30 Čokoládová prohlídka
22.00 Prohlídka s Bílou paní – dětská
22.30 Speciální prohlídka "Celým zámkem od půdy až po sklep"příběh automobilu
23.00 Speciální prohlídka "Celým zámkem od půdy až po sklep"
23.30 Prohlídka s Bílou paní – dospělácká
00.00 Půlnoční prohlídka
01.00 Speciální prohlídka " Za tajemstvími loučeňského zámku"
02.00 Prohlídka s komorníkem
03.00 Astronomická prohlídka
04.00 Kastelánská prohlídka
05.00 Poslední prohlídka, než slunce pohlédne na nový den 
Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Další aktuality