Úvod > Aktuality > Hrad Svojanov zve o víkendech na vánoční prohlídky
Hrad Svojanov zve o víkendech na vánoční prohlídky
"> "> "> ">
Památky

Hrad Svojanov zve o víkendech na vánoční prohlídky

  • Vydáno27. listopadu 2019
Jak vypadaly Vánoce v minulosti a jaké se k nim váží zvyky? To všechno se dozvíte o víkendech od 30. listopadu do 15. prosince 2019 na hradě Svojanov. Nebude chybět ani tradiční vánoční výzdoba, stromeček a dárky pod ním. Nachystaný pro vás bude i pravý hradní punč.
SvojanovAdventní prohlídky hradu jsou naplánované už na tento víkend. Kromě historie sídla se dozvíte také spoustu zajímavostí o tradicích, které jsou s adventním obdobím a Vánoci spojené. Prohlídky vyzdobeného hradu s vyprávěním o vánočních zvyklostech budou na programu o třech svátečních víkendech od 30. listopadu do 15. prosince, vždy od 10 do 17 hodin.

Hrad Svojanov MikulášTaké bělovousý Mikuláš, andělé a čerti patří k lidovým tradicím. V sobotu 7. prosince dorazí dokonce i na Svojanov. Čerti s chrastícími řetězy budou nahánět zlobivé děti, aby je v pytlích odnesli do pekla. Zato hodný Mikuláš navštěvuje kluky a holky už od 13. století, aby jim nadělil sladkosti a ovoce. Vezměte děti s sebou a přijďte se podívat, jak mikulášská nadílka a peklo na hradě vypadá.

Po 15. prosinci se brány svojanovského hradu pro veřejnost až do jara uzavřou.
Hrad Svojanov – místo, kde se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím

Hrad Svojanov – místo, kde se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím

Jedním z nejstarších královských hradů v ČR je malebný hrad Svojanov ležící nad údolím řeky Křetínky. Je to zároveň jediný hrad v republice, v jehož architektuře se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím. Navštívit můžete i ojedinělý dům zbrojnošů.

Další aktuality