Úvod > Aktuality > Hradecký koštýř aneb Slavnosti vína a burčáku se chystají na den svatého Václava
Hradecký koštýř aneb Slavnosti vína a burčáku se chystají na den svatého Václava
"> "> Hradecký koštýr aneb Slavnosti vína a burcáku se chystají na den svatého Václava "> V Hradci Králové ochutnáte spoustu vín "> Hradecký koštýr v Hradci Králové

Hradecký koštýř aneb Slavnosti vína a burčáku se chystají na den svatého Václava

Vydáno 25. září 2019 Gurmánská turistika
Hradecký koštýř slaví tento rok už dvanácté narozeniny. Čeká na vás skvělé víno a burčák, bohaté občerstvení, cimbálovka a jiná muzika. 28. 9. 2019 si můžete vychutnat víno nejen z Čech a Moravy, ale i z Itálie, Španělska, Francie, Slovenska, Gruzie a dalších zajímavých vinařských oblastí v srdci královského města Hradec Králové.

Hradecký koštýř aneb Slavnosti vína a burčáku se chystají na den svatého VáclavaŠirokou nabídku vinných moků z České republiky i ze zahraničí doplňují také stánky s grilovanou kýtou, bramboráky, klobásami, steaky, horkou čokoládou, kávou, sýry a různými pochutinami k vínu. Skvělou atmosféru slavnosti vína spojenou s uspokojováním chuťových buněk jistě zpříjemní stylový hudební doprovod. Akce se bude odehrávat od 10 do 18 hodin v atraktivních prostorách sakrální památky - na nádvoří Městské hudební síně – tedy kaple sv. Jana Nepomuckého v Zieglerově ulici v Hradci Králové, na přilehlých severních terasách.

Nabídka letošního roku zahrnuje více než 35 vinařů z ČR a zahraničí. Těšit se můžete také na bohaté občerstvení, a to na slano i na sladko, a také na vyhlášení Regionální potraviny Královéhradeckého kraje 2019. Kulturní program je připraven pro dospělé i děti na 2 pódiích, jak v Žižkových sadech, tak na nádvoří Městské hudební síně. V dětské zóně jsou pro děti připraveny nejen loutkové pohádky, ale i řada soutěží, výtvarných dílen a taky půjčovna koloběžek a další atrakce. Přijďte se podívat, ochutnat vínko, užít skvělou atmosféru a strávit příjemné chvíle!

Procházkové okruhy Hradcem Králové

Procházkové okruhy Hradcem Králové

Hradec Králové bývá nazýván "učebnicí architektury pod širým nebem". Procházkové okruhy jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města, na každé trase najdete informační stojany v uvedené barvě a první dvě trasy jsou doplněny ještě značkami na obrubnících chodníků.

Historická budova Adalbertinum v Hradci Králové

Historická budova Adalbertinum v Hradci Králové

Kulturní dům Adalbertinum byl postaven na konci 19. století. Ačkoliv se využití budovy za více jak 100 let několikrát změnilo, sál a restaurace svému původnímu účelu slouží pořád.

Hotel Nové Adalbertinum Hradec Králové

Hotel Nové Adalbertinum Hradec Králové

Nové Adalbertinum patří mezi významné stavební dominanty historického centra na Velkém náměstí v Hradci Králové. Hotel sídlí v bývalém klášteře, spojuje tedy historii a současnost v jeden harmonický celek.

Kostel sv. Jana Nepomuckého v Hradci Králové

Kostel sv. Jana Nepomuckého v Hradci Králové

Kostel z 18. stol. stojí v místě zbořeného královského hradu podle plánů V. Schneidera. Interiér zdobí malby z roku 1887. Výzdoba odpovídá tradicím beuronského umění s geometrickým členěním obrazů, barevností, rostlinnými ornamenty a vysokým podílem zlacení. Dnes se zde nachází Městská hudební síň.

Další aktuality