Úvod > Aktuality > Hradecký koštýř aneb Slavnosti vína a burčáku se chystají na den svatého Václava
Hradecký koštýř aneb Slavnosti vína a burčáku se chystají na den svatého Václava
"> "> Hradecký koštýr aneb Slavnosti vína a burcáku se chystají na den svatého Václava "> V Hradci Králové ochutnáte spoustu vín "> Hradecký koštýr v Hradci Králové
Gurmánská turistika

Hradecký koštýř aneb Slavnosti vína a burčáku se chystají na den svatého Václava

  • Vydáno25. září 2021
Hradecký koštýř slaví tento rok už třinácté narozeniny. Čeká na vás skvělé víno a burčák, bohaté občerstvení, cimbálovka a jiná muzika. 28. 9. 2021 si můžete vychutnat víno nejen z Čech a Moravy, ale i z Itálie, Španělska, Slovenska a dalších zajímavých vinařských oblastí v srdci královského města Hradec Králové.

Hradecký koštýř aneb Slavnosti vína a burčáku se chystají na den svatého VáclavaŠirokou nabídku vinných moků z České republiky i ze zahraničí doplňují také stánky s grilovanou kýtou, bramboráky, klobásami, steaky, horkou čokoládou, kávou, sýry a různými pochutinami k vínu. Skvělou atmosféru slavnosti vína spojenou s uspokojováním chuťových buněk jistě zpříjemní stylový hudební doprovod. Akce se bude odehrávat od 10 do 18 hodin v atraktivních prostorách sakrální památky – na nádvoří Městské hudební síně – tedy kaple sv. Jana Nepomuckého v Zieglerově ulici v Hradci Králové, na přilehlých severních terasách.

Nabídka letošního roku zahrnuje více než 35 vinařů z ČR a zahraničí. Těšit se můžete také na bohaté občerstvení, a to na slano i na sladko, a také na vyhlášení Regionální potraviny Královéhradeckého kraje. Kulturní program je připraven pro dospělé i děti na 2 pódiích, jak v Žižkových sadech, tak na nádvoří Městské hudební síně. V dětské zóně jsou pro děti připraveny nejen loutkové pohádky, ale i řada soutěží, výtvarných dílen a taky půjčovna koloběžek a další atrakce. Přijďte se podívat, ochutnat vínko, užít skvělou atmosféru a strávit příjemné chvíle!

Historická budova Adalbertinum v Hradci Králové

Historická budova Adalbertinum v Hradci Králové

Kulturní dům Adalbertinum byl postaven na konci 19. století. Ačkoliv se využití budovy za více jak 100 let několikrát změnilo, sál a restaurace svému původnímu účelu slouží pořád.

Hotel Nové Adalbertinum Hradec Králové

Hotel Nové Adalbertinum Hradec Králové

Nové Adalbertinum patří mezi významné stavební dominanty historického centra na Velkém náměstí v Hradci Králové. Hotel sídlí v bývalém klášteře, spojuje tedy historii a současnost v jeden harmonický celek.

Kostel sv. Jana Nepomuckého v Hradci Králové

Kostel sv. Jana Nepomuckého v Hradci Králové

Kostel z 18. stol. stojí v místě zbořeného královského hradu podle plánů V. Schneidera. Interiér zdobí malby z roku 1887. Výzdoba odpovídá tradicím beuronského umění s geometrickým členěním obrazů, barevností, rostlinnými ornamenty a vysokým podílem zlacení. Dnes se zde nachází Městská hudební síň.

Salon republiky – procházkové okruhy Hradcem Králové

Salon republiky – procházkové okruhy Hradcem Králové

Hradec Králové bývá nazýván "učebnicí architektury pod širým nebem". Procházkové okruhy jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města, na každé trase najdete informační stojany v uvedené barvě a první dvě trasy jsou doplněny ještě značkami na obrubnících chodníků.