!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Hradecká Galerie moderního umění během druhé vlny koronaviru zpřístupní své výstavy zdarma
Hradecká Galerie moderního umění během druhé vlny koronaviru zpřístupní své výstavy zdarma
"> "> "> ">
Kultura

Hradecká Galerie moderního umění během druhé vlny koronaviru zpřístupní své výstavy zdarma

Vydáno 5. října 2020
Od úterý 6. října nabídne Galerie moderního umění v Hradci Králové všem návštěvníkům vstup zdarma. Lidé z návštěvy galerie obavy mít nemusejí, vzhledem k zavedeným hygienickým opatřením a vzdušnému prostoru, kterým galerie disponuje, se jedná o bezpečné prostředí pro trávení volného času.
hradec galerie moderního uměníKvůli druhé vlně pandemie koronaviru se opět výrazně omezil provoz kulturních institucí, to se také promítá do jejich samotné návštěvnosti. Galerie moderního umění se rozhodla do konce listopadu letošního roku umožnit vstup návštěvníkům zdarma, kde si mohou v klidu a v bezpečí odpočinout a načerpat pozitivní energii.

Pro zajištění bezpečnosti bude vstup do galerie umožněn pouze s rouškou či jinou ochranou dýchacích cest, u vstupu je příchozím k dispozici bezdotykový dávkovač dezinfekce. Díky aktuálně nízké návštěvnosti je nanejvýš pravděpodobné, že se lidé ve výstavních prostorách nepotkají s davy turistů. Proto se jedná o jedinečnou příležitost projít si výstavy naprosto v klidu, bez vyrušení.
 

Současné výstavy i nové expozice

hradec galerieSoučasně se za provozu po čtyřech letech obměňuje stálá expozice galerie. Druhé a třetí patro galerie tak bude do 26. listopadu 2020 pro veřejnost uzavřené. Navštívit je však stále možné foyer galerie, kde se nachází instalace Za kulisou od Dalibora Bači, první patro s výstavou Nekousavě kousati Vladimíra Preclíka a čtvrté patro, kde jsou umístěny dvě samostatné výstavy Jiřího Hilmara Nalézat ztracenou rovnováhu a Petra Stanického Jiný prostor.

Koncem listopadu galerie návštěvníkům představí novou podobu stálé expozice rozdělenou do dvou částí – Posledních padesát let, jejíž kurátorem je Tomáš Pospiszyl, a Minulé století – dvacet osobností, kterou kurátoruje Petra Příkazská.
Galerie moderního umění v Hradci Králové

Galerie moderního umění v Hradci Králové

Galerie moderního umění sídlí v budově bývalého Záložního úvěrního ústavu, postavené podle návrhu významného českého architekta Osvalda Polívky v letech 1911-12. Svými sbírkami děl českého výtvarného umění přelomu 19. a 20. století patří mezi nejvýznamnější v České republice.

Dalibor Bača: Za kulisou - výstava v Hradci Králové

12.5.
31.3.
Dalibor Bača: Za kulisou - výstava v Hradci Králové

Vstupní hala Galerie moderního umění v Hradci Králové poskytne od jejího znovuotevření 12. května 2020 do 31. března 2021 prostor pro dílo Dalibora Bači nazvané Za kulisou.

Další aktuality