Úvod > Aktuality > Hrad Trosky otevře po zimě své brány
Hrad Trosky otevře po zimě své brány
"> ">
Památky

Hrad Trosky otevře po zimě své brány

Vydáno 22. března 2019
Oblíbený hrad Trosky, symbol Českého ráje, otevře letos poprvé po zimě svou bránu v sobotu 23. března, a do konce dubna pak bude přístupný každý víkend od 9 do 16 hodin. Udělejte si první jarní výlet na Trosky a prohlédněte si svět z věží Panna a Baba.
Hrad TroskyHrad Trosky se všem milovníkům památek otevírá už předposlední březnový víkend. Až do konce dubna bude mít otevřeno jen o víkendech 9:00 - 16:00 hodin, od května pak bude vítat návštěvníky i v týdnu, mimo pondělí. Trosky tvoří dvě věže se jmény Baba (47 m) a Panna (57 m). V roce 1999 bylo započato se stavbou vyhlídky na věži zvané "Baba". Za příznivého počasí lze odsud spatřit např. města Prahu, Mladou Boleslav, Turnov i Rovensko pod Troskami, dále České středohoří, Lužické a Jizerské hory, Krkonoše, velkou část Českého ráje a mnoho dalších míst v okolí.

Hrad TroskyNa Troskách si  můžete zahrát únikovou hru nazvanou Čertova mřížka. Hra navazuje na fenomén únikových her, avšak týmy nepátrají po tajemstvích a kódech uvnitř místnosti, ale objevují je po celém hradě. Roli průvodce po šifrovaných stezkách a místech zastává robot Čenda. Hra je unikátní použitím různých technických vychytávek umístěných na hradě, které “komunikují” s lidmi a s robotem. Čenda pozná, kde se na Troskách nachází a do jaké se dostal situace. Také ví, co kdy musí udělat a co očekávat od lidí. Umí reagovat na chycení za ruce, na poklepání, na svou polohu i na svou pozici na mapě. Když se mu něco nelíbí, postěžuje si. Čertova mřížka trvá asi devadesát minut, cena se pohybuje mezi 900 Kč a 1200 Kč. Hru je třeba v předstihu zamluvit ne webu informačního centra Trosky.
Hrad Trosky - symbol Českého ráje

Hrad Trosky - symbol Českého ráje

Kdo by neznal monumentální siluetu Trosek, jednu z dominant Českého ráje. A přesto - věděli jste, že pod Pannou a Babou existují dosud neprobádané tajemné chodby ukrývající ve svém nitru ještě záhadnější obsah?

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka spojuje již dlouhá desetiletí nejkrásnější a nevýznamnější místa Českého ráje. Vine se v celkové délce 119 km krajinou od Mladé Boleslavi do Jičína, překonává údolí, skalní města, vrchy, potoky, ale i středověké hrady a borové lesy.

CHKO Český les

CHKO Český les

Český les tvoří pohraniční pohoří od domažlické části Českého lesa po Dyleňský les. Je geomorfologickým pokračováním Šumavy. Na území Českého lesa byla v roce 2005 zřízena CHKO Český les, dále je zde několik menších chráněných území.