Úvod > Aktuality > Hrad Trosky otevře po zimě své brány

Hrad Trosky otevře po zimě své brány

Vydáno 22. března 2019 Památky
Oblíbený hrad Trosky, symbol Českého ráje, otevře letos poprvé po zimě svou bránu v sobotu 23. března, a do konce dubna pak bude přístupný každý víkend od 9 do 16 hodin. Udělejte si první jarní výlet na Trosky a prohlédněte si svět z věží Panna a Baba.
Hrad TroskyHrad Trosky se všem milovníkům památek otevírá už předposlední březnový víkend. Až do konce dubna bude mít otevřeno jen o víkendech 9:00 - 16:00 hodin, od května pak bude vítat návštěvníky i v týdnu, mimo pondělí. Trosky tvoří dvě věže se jmény Baba (47 m) a Panna (57 m). V roce 1999 bylo započato se stavbou vyhlídky na věži zvané "Baba". Za příznivého počasí lze odsud spatřit např. města Prahu, Mladou Boleslav, Turnov i Rovensko pod Troskami, dále České středohoří, Lužické a Jizerské hory, Krkonoše, velkou část Českého ráje a mnoho dalších míst v okolí.

Hrad TroskyNa Troskách si  můžete zahrát únikovou hru nazvanou Čertova mřížka. Hra navazuje na fenomén únikových her, avšak týmy nepátrají po tajemstvích a kódech uvnitř místnosti, ale objevují je po celém hradě. Roli průvodce po šifrovaných stezkách a místech zastává robot Čenda. Hra je unikátní použitím různých technických vychytávek umístěných na hradě, které “komunikují” s lidmi a s robotem. Čenda pozná, kde se na Troskách nachází a do jaké se dostal situace. Také ví, co kdy musí udělat a co očekávat od lidí. Umí reagovat na chycení za ruce, na poklepání, na svou polohu i na svou pozici na mapě. Když se mu něco nelíbí, postěžuje si. Čertova mřížka trvá asi devadesát minut, cena se pohybuje mezi 900 Kč a 1200 Kč. Hru je třeba v předstihu zamluvit ne webu informačního centra Trosky.
Hra Čertova mřížka s robotem Čendou na Troskách

Hra Čertova mřížka s robotem Čendou na Troskách

Zahrajte si šifrovanou hru Čertova mřížka s robotem Čendou. Nejde o akci pro děti jako takovou. Hra navazuje na fenomén únikových her, kde se luští kódy a šifry. Hra je určena pro dospělé návštěvníky, děti jsou vítány, ale rozhodně v doprovodu dospělých.

Hrad Trosky - symbol Českého ráje

Hrad Trosky - symbol Českého ráje

Kdo by neznal monumentální siluetu Trosek, jednu z dominant Českého ráje. A přesto - věděli jste, že pod Pannou a Babou existují dosud neprobádané tajemné chodby ukrývající ve svém nitru ještě záhadnější obsah?

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka spojuje již dlouhá desetiletí nejkrásnější a nevýznamnější místa Českého ráje. Vine se v celkové délce 119 km krajinou od Mladé Boleslavi do Jičína, překonává údolí, skalní města, vrchy, potoky, ale i středověké hrady a borové lesy.

CHKO Český les

CHKO Český les

Český les tvoří pohraniční pohoří od domažlické části Českého lesa po Dyleňský les. Je geomorfologickým pokračováním Šumavy. Na území Českého lesa byla v roce 2005 zřízena CHKO Český les, dále je zde několik menších chráněných území.