Úvod > Aktuality > Ve Štramberku odhalíte kouzlo první republiky na speciálních prohlídkách
Ve Štramberku odhalíte kouzlo první republiky na speciálních prohlídkách
"> "> Prijedte na výlet do Štramberka "> Ve Štramberku pripravili radu novinek "> Ve Štramberku mají vež zvanou Trúba
Památky

Ve Štramberku odhalíte kouzlo první republiky na speciálních prohlídkách

  • Vydáno5. září 2018
Horské městečko v srdci Beskyd již přilákalo nejednoho návštěvníka. Oblíbené a turisty hojně navštěvované místo přišlo s další novinkou a nyní také nabízí turistům netradiční provedení uličkami města tematicky věnované oslavám výročí vzniku Československého státu. Mimořádné a neotřelé prohlídky zaměřené na tematiku výročí 100 let od vzniku ČSR se budou konat ve dnech 9. 9. a 7. 10. 2018.
Starý ŠtramberkMěsto Štramberk, proslulé perníkovýma ušima, pravěkou jeskyní Šipka a muzeem malíře Zdeňka Buriana, patří k nejkrásnějším turistickým cílům v podhůří Beskyd. V neděli 9. září čeká na milovníky historie neobvyklá prohlídka ve stylu první republiky.

Kromě malebných zákoutí a roubených chaloupek, které jsou pro Štramberk typické, vás čeká výhled ze středověké strážní věže hradu Štramberk, navštívíte místní hasičskou zbrojnici s unikátním kouskem – veteránem vozidla Tatra T26, vyšplháte se do útrob jeskyně Šipka, kterou znáte z hodin dějepisu a nakonec nakouknete pod ruce mistru pekaři, který vám přímo před vašimi zraky upeče prvotřídní Štramberské ucho způsobem stejným jako za dob první republiky.

Štramberk prohlídkaProhlídky k výročí vzniku ČSR se konají v rámci nových komentovaných prohlídek Štramberka s názvem Štramberské pikanterie. Vstupné na komentované prohlídky pohádkového Štramberku je 140 Kč, za děti do 12 let se platí 85 Kč. V ceně je zahrnuta návštěva pekárny Štramberských uší i vstup na věž Trúba. S Beskydy Card lze uplatnit 20procentní slevu.
Jeskyně Šipka – místo objevu Šipecké čelisti ve Štramberku

Jeskyně Šipka – místo objevu Šipecké čelisti ve Štramberku

Nejkrásnějším krasovým útvarem Štramberského krasu je zcela určitě volně přístupná jeskyně Šipka. Jeskyně se spolu se Štramberkem dostala do českého, ale i světového povědomí po objevu spodní čelisti neandrtálského dítěte, tzv. Šipecké čelisti.

Expozice Cesta do paměti Štramberské Trúby

Expozice Cesta do paměti Štramberské Trúby

Cesta do paměti Štramberské Trúby je stálá výstava, která vám bude průběžně poodhalovat zajímavá místa, osobnosti, události a jejich příběhy a okamžiky, které se v minulosti odehrály ve městě pod Trúbou.

Městský pivovar Štramberk – restaurace, Kamenný šenk, Gotický sklep

Městský pivovar Štramberk – restaurace, Kamenný šenk, Gotický sklep

Tradici vaření piva ve Štramberku obnovil Městský pivovar po 150 letech, a to na místě, kde se pivo vařívalo a šenkovalo už před staletími. Dnes se zde vaří světlý nefiltrovaný ležák plzeňského typu – Trubač a tmavý nefiltrovaný ležák flekovského typu – The Troobacz.

Beskydy Valašsko Card – více fantastických zážitků v Beskydech

Beskydy Valašsko Card – více fantastických zážitků v Beskydech

Díky regionální návštěvnické kartě Beskydy Card můžete čerpat řadu výhod od partnerů nabízejících své služby turistům a návštěvníkům Beskyd. Je platná 12 měsíců, takže ji můžete využívat při vašich cestách po turistické oblasti Beskydy – Valašsko v každém ročním období.

Štramberské uši

Štramberské uši

V malebném městečku Štramberk, které se rozkládá v předhůří Beskyd a které je známé typickou věží nazývanou Štramberská trúba, se peče jedna z nejzajímavějších krajových specialit – Štramberské uši. Cukrářský výrobek z perníkového těsta ve tvaru kornoutu, se peče na památku dávné válečné události.

Štramberská Trúba – hrad Strallenberg ve Štramberku

Štramberská Trúba – hrad Strallenberg ve Štramberku

Dominantou města Štramberk je zřícenina hradu Strallenberg (Štramberk) s válcovou věží zvanou Trúba, který leží na skalnatém vrcholu tzv. Zámeckého kopce. Po rozsáhlé rekonstrukci je Trúba nyní opět přístupná.

Další aktuality