!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Hrad Seeberg, Soos a Městské muzeum Františkovy Lázně nabízejí Globální vstupenku
Františkovy Lázne
"> Františkovy Lázne "> Rezervace Soos "> Hrad Seeberg
Kultura

Hrad Seeberg, Soos a Městské muzeum Františkovy Lázně nabízejí Globální vstupenku

Vydáno 2. září 2020
Chystáte se na návštěvu do Františkových Lázní a chtěli byste poznat zajímavá místa v okolí? Pak můžete využít tzv. Globální vstupenku, která se vztahuje k Městskému muzeu ve Františkových Lázních, Národní přírodní rezervaci Soos a hradu Seeberg v Ostrohu.

SoosPlaťte jednou, přijeďte třikrát - tak zní pozvání do Františkových Lázní a okolí. Každý, kdo si zakoupí Globální vstupenku na kterékoliv z pokladen hradu Seeberg, Národní přírodní rezervaci Soos či v Městském muzeu ve Františkových Lázních může využít vstup do kteréhokoliv z těchto míst již zdarma.

Vstupenka má platnost 10 dnů, při vstupu do zařízení je nutné ji předložit ke kontrole na vstupenkové pokladně. Globální vstupné přijde dospělou osobu na 200 korun, cena za rodinnou vstupenku je 460 Kč (maximálně 2 dospělí + 3 děti ve věku 6-15 let). Celková sleva oproti běžné vstupence zakoupené jednotlivě v zařízeních tak činí 150 Kč.
 

Den otevřených dveří na Seebergu a drážka Kateřina na Soosu

hrad SeebergV sobotu 5. 9. 2020 se na hradě Seebergu koná Den pro památky v rámci EHD, a to od 10:00 do 18:00 hodin. V rámci programu proběhne představení obnovovaných a méně známých památek Západočeského regionu a prezentace spolků činných v oblasti památkové péče. Těšit se můžete na hudební vystoupení skupiny Frankie John (hrají british oldies rock), bohatou nabídku občerstvení, dětské dílny a stopovací hru. Vstup na hrad bude v sobotu volný.

Kolem Národní přírodní rezervace Soos bude o víkendu jezdit úzkorozchodná důlní drážka Kateřina, letos se bude jednat o předposlední jízdu. Vláček pojede totiž už jen 5.- 6. 9. a 19. - 20. září 2020. Dráha o rozchodu 600 milimetrů je jedním z mála dochovaných systémů na našem území. Její vznik sahá o sto let zpátky, kdy se v okolí města Skalná ve velkém těžil jíl a hlíny a takových úzkokolejek bylo zapotřebí.

Městské muzeum Františkovy Lázně

Městské muzeum Františkovy Lázně

Přijďte si prohlédnout více než 600 starých fotografií z konce 19. a počátku 20. století, originál sochy Františka Adolfa Mayerla z r. 1923 do Městského muzea Františkovy Lázně.

Hrad Seeberg - Ostroh u Františkových Lázní

Hrad Seeberg - Ostroh u Františkových Lázní

Přijďte navštívit hrad Seeberg, často nazývaný Ostroh. Najdete jej několik kilometrů západně od Františkových Lázní. Dnešní podobu hradu tvoří románský a gotický palác, které doplňuje renesanční křídlo s krásnou arkádovou chodbou. Zajímavý zážitek nabízí i vstup do sklepních prostor hradu.

Úzkorozchodná dráha Kateřina v rezervaci Soos

Úzkorozchodná dráha Kateřina v rezervaci Soos

Patříte-li k milovníkům vláčků, přijdete si na své v Národní přírodní rezervaci Soos nedaleko Františkových Lázní. Čeká tu na vás jízda důlní úzkorozchodnou dráhou Kateřina. Vagony, které dřív vozily vytěžený jíl, dnes slouží turistům.

Národní přírodní rezervace Soos - český Yellowstone nedaleko Františkových Lázní

Národní přírodní rezervace Soos - český Yellowstone nedaleko Františkových Lázní

Nedaleko Františkových Lázní leží národní přírodní rezervace Soos. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. Mofetách - bahenních sopkách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu.