Úvod > Aktuality > Hrad Seeberg, Soos a Městské muzeum Františkovy Lázně nabízejí Globální vstupenku
Františkovy Lázne
"> Františkovy Lázne "> Rezervace Soos "> Hrad Seeberg

Hrad Seeberg, Soos a Městské muzeum Františkovy Lázně nabízejí Globální vstupenku

Vydáno 4. září 2019 Kultura
Chystáte se na návštěvu do Františkových Lázní a chtěli byste poznat zajímavá místa v okolí? Pak můžete využít tzv. Globální vstupenku, která se vztahuje k Městskému muzeu ve Františkových Lázních, Národní přírodní rezervaci Soos a hradu Seeberg v Ostrohu.

SoosPlaťte jednou, přijeďte třikrát - tak zní pozvání do Františkových Lázní a okolí. Každý, kdo si zakoupí Globální vstupenku na kterékoliv z pokladen hradu Seeberg, Národní přírodní rezervaci Soos či v Městském muzeu ve Františkových Lázních může využít vstup do kteréhokoliv z těchto míst již zdarma.

Vstupenka má platnost 10 dnů, při vstupu do zařízení je nutné ji předložit ke kontrole na vstupenkové pokladně. Globální vstupné přijde dospělou osobu na 195 korun, cena za rodinnou vstupenku je 300 Kč (maximálně 2 dospělí+3 děti ve věku 6-15 let).

Celková sleva oproti běžné vstupence zakoupené jednotlivě v zařízeních tak činí 150 Kč.

Hrad Seeberg - Ostroh u Františkových Lázní

Hrad Seeberg - Ostroh u Františkových Lázní

Přijďte navštívit hrad Seeberg, často nazývaný Ostroh. Najdete jej několik kilometrů západně od Františkových Lázní. Dnešní podobu hradu tvoří románský a gotický palác, které doplňuje renesanční křídlo s krásnou arkádovou chodbou. Zajímavý zážitek nabízí i vstup do sklepních prostor hradu.

Městské muzeum Františkovy Lázně

Městské muzeum Františkovy Lázně

Přijďte si prohlédnout více než 600 starých fotografií z konce 19. a počátku 20. století, originál sochy Františka Adolfa Mayerla z r. 1923 do Městského muzea Františkovy Lázně.

Národní přírodní rezervace Soos - český Yellowstone nedaleko Františkových Lázní

Národní přírodní rezervace Soos - český Yellowstone nedaleko Františkových Lázní

Nedaleko Františkových Lázní leží národní přírodní rezervace Soos. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. Mofetách - bahenních sopkách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu.