Úvod > Aktuality > Hrad Malenovice zahajuje o víkendu novou sezonu
Hrad Malenovice zahajuje o víkendu novou sezonu
"> "> "> Nová zoologická expozice Zvírata na Zemi a clovek
Památky

Hrad Malenovice zahajuje o víkendu novou sezonu

  • Vydáno4. dubna 2019
O víkendu otevírá sezónu hrad v Malenovicích, který v minulém roce prošel rekonstrukcí. Víte, že uvnitř naleznete ohromnou a cennou expozici zvířat, zbrojírnu, nádherně vybavené interiéry? Na své si přijdou děti s rodiči i jednotlivci. Návštěvu hradu můžete spojit s vycházkou po stezce zdraví od zimního stadionu, nebo od majáku na Tlusté hoře. Nebo se můžete vydat z Otrokovic přes Svatou Vodu. Nezapomeňte se zastavit na pivo pod hradem v legendárním pivovaru Zlínský Švec.

Hrad MalenoviceHrad Malenovice nabídne nejen dětem zábavný dětský den, letní soutěž v malování hradu, prázdninové dětské prohlídky, noční prohlídky se šermířskými souboji a tancem i první pouť ke sv. Vendelínovi s mnoha atrakcemi.

Na hradě Malenovice začíná 6. dubna nová návštěvnická sezóna, otevřeno bude mít v dubnu o víkendech od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin, a od května pak denně kromě pondělí od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. O prázdninách budou brány hradu dokořán dokonce po celý den, bez polední přestávky.

hrad MalenoviceOdměnou za výšlap na hrad vám bude krásný výhled do krajiny a zajímavé expozice pro děti i dospělé. Kromě prohlídky původně středověkého hradu  se zbrojírnou a nádherně vybavenými interiéry mohou příchozí navštívit i zoologickou expozici Zvířata na Zemi a člověk, která sklízí velký úspěch hlavně u dětí.

Hrad Malenovice byl založen v 2. polovině 14. století moravským markrabětem Janem Jindřichem. Díky postupné přestavbě je hrad přehlídkou několika stavebních stylů a patří k nejvýznamnějším historickým památkám regionu. Hrad s překrásným okolím a výhledem do krajiny leží jen 6 km od centra funkcionalistického Zlína a je dostupný pěšky, autem i hromadnou dopravou.
Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Jedna z nejvýznamnějších historických památek zlínského regionu, hrad Malenovice, leží jen 6 km od centra moderního Zlína. Hrad má krásně upravené okolí a doslova vybízí k návštěvě.

Hájenka Malenovice – národopisná expozice Dřevo, proutí, sláma v tradiční rukodělné výrobě

Hájenka Malenovice – národopisná expozice Dřevo, proutí, sláma v tradiční rukodělné výrobě

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně umístěná v objektu hájenky před hradem v Malenovicích představuje domácké zpracování nejdostupnějších přírodních materiálů – dřeva, proutí a slámy – jako významnou součást tradiční lidové kultury.

Další aktuality