Úvod > Aktuality > Hrad Malenovice připravil pro děti speciální prohlídky
Hrad Malenovice připravil pro děti speciální prohlídky
"> "> Expozice Zvírata na Zemi a clovek "> Nocní prohlídka hradu
Památky

Hrad Malenovice připravil pro děti speciální prohlídky

  • Vydáno30. června 2016
Letní programová nabídka hradu Malenovice u Zlína nabízí klasické prohlídkové okruhy hradem a jeho expozicemi, zábavné prohlídky určené malým dětem nebo noční toulání se hradem se strašidly v patách.

Hrad MalenoviceKaždou prázdninovou neděli od 3. července do 28. srpna mohou vzít rodiče své děti na hrad v Malenovicích bez obav ze zlobení či pláče. Oblíbené dětské prohlídky s hradní paní jsou uzpůsobeny právě malým návštěvníkům. Začínají vždy v 9 hodin dopoledne.

Děti se mohou vydat na hrad se svými rodiči třeba pěšky po lesní cestě ze Zlína nebo přijet na kole. Protože jednotlivé skupiny jsou omezené počtem osob, je nezbytné si místa na dětskou prohlídku zamluvit předem u kastelána hradu na telefonu 577 103 379 nebo 605 924 869 nebo emailem na adrese: kastelan.malenovice@seznam.cz. Za dětskou prohlídku zaplatíte běžné vstupné, děti do 6 let mají vstup zdarma. Rodiny mohou využít zvýhodněné rodinné vstupné.

Noční MalenoviceMilovníci romantiky si přijdou na své v průběhu dvou prázdninových večerů. V sobotu 16. července a v sobotu 13. srpna pro ně kastelán otevře hrad mimořádně i za tmy. Noční prohlídky zpestří skupina historického šermu, orientální tanečnice a ohňová show v prostoru před vstupem do hradu. Svou účast přislíbila i četná hradní strašidla. Noční prohlídka hradu je koncipována tak, že si návštěvníci přístupné interiéry hradu procházejí sami. Začátek nočních prohlídek je posunut na 20 hodin, aby mohly přijít i rodiny s menšími dětmi. Noční prohlídky potrvají až do 23 hodin. Zvláště stateční zájemci budou moci nahlédnout i do hradní hladomorny. Speciální prohlídky se konají za každého počasí.

Hájenka Malenovice – národopisná expozice Dřevo, proutí, sláma v tradiční rukodělné výrobě

Hájenka Malenovice – národopisná expozice Dřevo, proutí, sláma v tradiční rukodělné výrobě

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně umístěná v objektu hájenky před hradem v Malenovicích představuje domácké zpracování nejdostupnějších přírodních materiálů – dřeva, proutí a slámy – jako významnou součást tradiční lidové kultury.

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Jedna z nejvýznamnějších historických památek zlínského regionu, hrad Malenovice, leží jen 6 km od centra moderního Zlína. Hrad má krásně upravené okolí a doslova vybízí k návštěvě.

Další aktuality