Úvod > Aktuality > Hrad Malenovice letos naposled otevře bránu veřejnosti
Hrad Malenovice letos naposled otevře bránu veřejnosti
">
Zážitky

Hrad Malenovice letos naposled otevře bránu veřejnosti

V sobotu 1. prosince se v prostorách hradu Malenovice uskuteční tradiční Vánoční jarmark. Tato akce je závěrečnou tečkou za velmi úspěšnou sezónou roku 2012.
Na prodej budou medové, frgály, vánoční ozdoby, šperky, vánoční dekorace, suchá vazba – zkrátka věci, které na hradní jarmark patří. Na nádvoří bude příchozí vítat čajovna a také zde bude možno obdivovat práci kovářského mistra. Připraveno bude také občerstvení v podobě svařeného vína, grogu nebo klobásek.
 
Hradní jarmark nabídne příchozím i specifické zážitky: Pro veřejnost v tento den hrad otevře také výstup na hradní věž a v Malovaném sále bude k vidění hradní betlém. Vstupné na betlém a vyhlídku bude symbolické – dospělí 20 a děti 10 korun, jarmark je volně přístupný.
 
Hrad letošní sezónu začínal s velkým handicapem – své brány pro veřejnost otevřel se značným zpožděním kvůli opravám, které zde probíhaly. Na hradě šlo o opravy krovů a střechy, na blízké hájence byl opraven strop a revitalizací prošlo i okolí hradu. Největší novinka letošní sezóny – opravená hradní kaple – byla slavnostně pro veřejnost otevřena dokonce až 2. srpna. Přes všechny tyto komplikace má hrad návštěvnost stejnou jako loni. A to přitom rok 2011 byl z pohledu návštěvnosti pro hrad mimořádný – tehdy přišlo 10 143 lidí.

Hájenka Malenovice – národopisná expozice Dřevo, proutí, sláma v tradiční rukodělné výrobě

Hájenka Malenovice – národopisná expozice Dřevo, proutí, sláma v tradiční rukodělné výrobě

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně umístěná v objektu hájenky před hradem v Malenovicích představuje domácké zpracování nejdostupnějších přírodních materiálů – dřeva, proutí a slámy – jako významnou součást tradiční lidové kultury.

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Jedna z nejvýznamnějších historických památek zlínského regionu, hrad Malenovice, leží jen 6 km od centra moderního Zlína. Hrad má krásně upravené okolí a doslova vybízí k návštěvě.

Další aktuality