Úvod > Aktuality > Hrad Lukov zve na strašidelnou prohlídku
Hrad Lukov
"> Hrad Lukov "> Na hrade se má dle povesti ukrývat poklad templáru
Památky

Hrad Lukov zve na strašidelnou prohlídku

  • Vydáno24. června 2019
Strašidelnou prohlídkou hradu Lukova můžou začít pro školáky letní prázdniny. Oblíbená akce se uskuteční v sobotu 29. června 2019.
RytířiV sobotu 29. června nabídne hrad Lukov netradiční procházku hradních prostor – tajemnou prohlídku. Strašidlům a démonům však nebudete vydáni napospas, ochrannou ruku nad vámi bude držet průvodce, který vás provede hradem,  který v minulosti Karlu IV. patřil a jeho historie je spojena i s Albrechtem z Valdštejna (roste zde Valdštejnův dub).

Protože je o akci každoročně velký zájem, dají se vstupenky rezervovat předem. I těm, co mají pro strach uděláno, je doporučeno vzít si sebou baterku a pro všechny pak obout si pořádné boty.

Hrad Lukov byl postaven pravděpodobně v 1. pol. 13. století., rozšiřován ve 14. a 15. století. Podle pověstí je na hradě Lukov v dlouhých podzemních chodbách ukryté velké množství zlata a stříbra. Prý jde o jeden ze ztracených pokladů templářů, kteří tu údajně chvíli sídlili. Kolem půlnoci tu jezdí na koni bezhlavý templář v bílém hávu a poklad mu hlídá samotný čert se čtyřma očima.
Hrad Lukov – romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov – romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi 2 km nad obcí Lukov nedaleko Zlína. Svojí rozlohou se jedná o jeden z největších hradů na Moravě, dnes již rozsáhlou zříceninu gotického hradu se zachovalým pilířovým mostem a vstupní branou.

Další aktuality