Úvod > Aktuality > Hrad Lukov zve na strašidelnou prohlídku

Hrad Lukov zve na strašidelnou prohlídku

Vydáno 24. června 2019 Památky
Strašidelnou prohlídkou hradu Lukova můžou začít pro školáky letní prázdniny. Oblíbená akce se uskuteční v sobotu 29. června 2019.
RytířiV sobotu 29. června nabídne hrad Lukov netradiční procházku hradních prostor - tajemnou prohlídku. Strašidlům a démonům však nebudete vydáni napospas, ochrannou ruku nad vámi bude držet průvodce, který vás provede hradem,  který v minulosti Karlu IV. patřil a jeho historie je spojena i s Albrechtem z Valdštejna (roste zde Valdštejnův dub).

Protože je o akci každoročně velký zájem, dají se vstupenky rezervovat předem. I těm, co mají pro strach uděláno, je doporučeno vzít si sebou baterku a pro všechny pak obout si pořádné boty.

Hrad Lukov byl postaven pravděpodobně v 1. pol. 13. století., rozšiřován ve 14. a 15. století. Podle pověstí je na hradě Lukov v dlouhých podzemních chodbách ukryté velké množství zlata a stříbra. Prý jde o jeden ze ztracených pokladů templářů, kteří tu údajně chvíli sídlili. Kolem půlnoci tu jezdí na koni bezhlavý templář v bílém hávu a poklad mu hlídá samotný čert se čtyřma očima.
Hrad Lukov - romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov - romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi 2 km nad obcí Lukov nedaleko Zlína. Svojí rozlohou se jedná o jeden z největších hradů na Moravě, dnes již rozsáhlou zříceninu gotického hradu se zachovalým pilířovým mostem a vstupní branou.