Úvod > Aktuality > Hrad Loket letos rozšířil expozici útrpného práva
Hrad Loket letos rozšírí expozici útrpného práva
"> Hrad Loket letos rozšírí expozici útrpného práva "> Nejvetší tahák predstavuje expozice útrpného práva "> V roce 2015 by melo být v cervenci a srpnu otevreno denne od 9 do 18:30 hodin
Památky

Hrad Loket letos rozšířil expozici útrpného práva

  • Vydáno22. června 2015
Na hradě Lokti se pořád něco děje. V minulém roce se zde otevřela nová stálá výstava s exponáty takzvané Loketské sbírky. Pro letošní rok hrad rozšířil expozice práva útrpného a v létě se také výrazně prodlouží také otevírací doba hradu. Nově můžete vidět křeslo pro čarodějnice, mučicí osel nebo provádění vodního mučení, dnes zvaného waterboarding. Od července bude navíc prodloužená otevírací doba až do 18.30 hodin. Do konce června je zatím otevřeno do 17 hodin.
LoketHrad Loket je navštěvovanější památkou v Karlovarském kraji. Na jeho prvenství má vliv také to, že je otevřený přes celý rok i v době, kdy mají ostatní státní zámky zavřeno. Největší tahák představuje expozice útrpného práva, kde si lze prohlédnout pohybující se figuríny v životní velikosti, které předvádí několik způsobů tortury. Vše podbarvuje nervy drásající zvukový doprovod.

Oblíbená expozice je v letošní sezóně 2015 doplněna o 2 nové kobky. Jde o místnosti vedle rotundy, které byly prázdné. Pan Drašnar, který pro hrad vytvořil stávající expozici útrpného práva, nabídl její rozšíření a současně i repasování figurín z expozice původní.

Správní rada rovněž schválila prodloužení otevírací doby hradu v letních  měsících. V roce 2015 by mělo být v červenci a srpnu otevřeno denně od 9 do 18:30 hodin. Poslední vstup bude možný v 18 hodin.
Hrad Loket – impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Hrad Loket – impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, za tří stran obklopený řekou Ohří, je srdcem malebného městečka. Díky 26 m vysoké hradní věži si můžete všechno pěkně prohlédnout z ptačí perspektivy, včetně náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice, historických měšťanských domů a zbytků hradeb.