Úvod > Aktuality > Hrad Křivoklát opět prožívá nekonečnou sezónu
Hrad Křivoklát opět prožívá nekonečnou sezónu
"> "> ">
Památky

Hrad Křivoklát opět prožívá nekonečnou sezónu

  • Vydáno2. ledna 2020
Hrad Křivoklát je otevřen celoročně! Udělejte si i v zimních měsících víkendový výlet na hrad Křivoklát na Rakovnicku. Od 1. ledna do 29. března 2020 je hrad návštěvníkům otevřen v sobotu a neděli od 12:00 do 15:00 hodin.
Hrad KřivoklátKřivoklát je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých knížat a králů, jehož počátky sahají do 12. století. Od 1. ledna do 29. března 2020 je zde otevřeno každý víkend od 12 do 15 hodin.

V zimní sezóně je otevřena trasa Gotické paláce, v rámci které se podíváte na II. hradní nádvoří, do Stříbrnice, vězení a hladomorny, kaple, malého (Rytířského) a velkého (Královského) sálu, knihovny, obrazárny, místnosti věnované Filipíně Welserové a hradního fürstenberského muzea.

Sami si pak můžete projít okruh Na Hradby!, kde probíhá prohlídka bez průvodce. Trasa vás zavede do severovýchodního parkánu, vystoupáte na hradební ochozy, kde uvidíte obranný systém a nakonec projdete loveckými interiéry až na vrchol Velké věže. Prohlídku hradu můžete spojit s vycházkou po čtyřech značených vycházkových okruzích k nejkrásnějším vyhlídkám na hrad Křivoklát a nejzajímavějších míst v jeho okolí.
Vyhlídka Paraplíčko nad řekou Berounkou

Vyhlídka Paraplíčko nad řekou Berounkou

Krásná vyhlídka nad soutokem Rakovnického potoka a řeky Berounky nedaleko Křivoklátu na vrchu zvaném Na Babě. Své jméno dostala podle tvaru altánku s kuželovitou střechou. Pohled z Paraplíčka patří k nejkrásnějším výhledům na Berounku.

Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Další aktuality