Úvod > Aktuality > Hrad Křivoklát láká k předjarnímu výletu

Hrad Křivoklát láká k předjarnímu výletu

Vydáno 4. března 2019 Památky
Oblíbený středočeský hrad Křivoklát je během března všem zájemcům o historii otevřen vždy v sobotu a neděli od 11:00 do 15:00 hodin. Vychutnejte si procházky po místech kudy vedly kroky králů a skutečných velikánů historie po více než 900 let a pozorně se dívejte, možná se s některými z nich i setkáte...
KřivoklátNa Křivoklátu je v březnu otevřeno každou sobotu a neděli od 11 do 15 hodin. Milovníci hostorických památek tak mohou nahlédnout do hradních interiérů pomocí hlavního prohlídkového okruhu nazvaného Gotické paláce. Přímo v prostorách královského hradu Křivoklátu najdete i originální ubytování.

Víte, že Edward Kelley pobýval na Křivoklátě dva a půl roku? Jeho vězením byla věž Huderka. V přízemí věže můžete dodnes nahlédnout zamřížovaným otvorem v podlaze do temné podzemní kobky, kde Kelley údajně strávil počátek své vazby. 


KřivoklátNávštěvu hradu lze i v tomto období spojit s vycházkou po okolí, stromy jsou bez listí, takže se naskýtají opravdu nevšední výhledy. Ne nadarmo patřilo okolí hradu po mnoho století k nejoblíbenějším výletním místům příslušníků šlechtických stavů. Projít se můžete k vyhlídce Paraplíčko (směrem na Roztoky) nebo na opačnou stranu po NS Brdatka směrem na Zbečno. Děti určitě nadchne rekreačně naučný areál Lesní hřiště.
Kellyho Žalář - dobrodružná zážitková hra na hradě Křivoklátě

Kellyho Žalář - dobrodružná zážitková hra na hradě Křivoklátě

Zaklapnou za vámi těžké dveře a ocitnete se ve středověké cele, ve které byl v 16. století Rudolfem II. vězněn alchymista magistr Edward Kelley.Vydejte se na cestu do tajemné minulosti, zapojte svůj důvtip, řešte hádanky a pokuste se během 69 minut dostat zpět na denní světlo.

Rekreačně naučný areál Křivoklát - Lesní hřiště

Rekreačně naučný areál Křivoklát - Lesní hřiště

Rekreačně naučný areál Křivoklát Lesní hřiště nabízí několik možností jak příjemně strávit volný čas v přírodě. Nechybí tu ani lanová dráha, skluzavka, sportovní hřiště a připraveno je i ohniště. Areál je přístupný celoročně široké veřejnosti a vstup je zdarma.

Vyhlídka Paraplíčko nad řekou Berounkou

Vyhlídka Paraplíčko nad řekou Berounkou

Krásná vyhlídka nad soutokem Rakovnického potoka a řeky Berounky nedaleko Křivoklátu na vrchu zvaném Na Babě. Své jméno dostala podle tvaru altánku s kuželovitou střechou. Pohled z Paraplíčka patří k nejkrásnějším výhledům na Berounku.

Křivoklátsko - kraj spisovatele Oty Pavla

Křivoklátsko - kraj spisovatele Oty Pavla

Chráněná krajinná oblast a biosférická rezervace UNESCO je v porovnání s podobnými krajinami v Evropě zvláštností. Rozkládá se uprostřed Čech a téměř dvě třetiny rozlohy území pokrývají listnaté a smíšené lesy.

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy jsou systémem atraktivních silničních cyklistických tras různé obtížnosti využívajícím komunikace s minimálním provozem a současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku.

Noc na Křivoklátě - ubytujte se jako hradní páni

Noc na Křivoklátě - ubytujte se jako hradní páni

Zažijte neopakovatelné noci na Křivoklátě! Pohádková atmosféra s dechem dějin a luxusní ubytování pro váš komfort. Vybrat si můžete z ubytování na "četnické stanici", bytu u Liščí bašty nebo apartmánu u Magistra Kelleyho.

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.