Úvod > Aktuality > Hrad Kost oslaví 666 let ve středověkém stylu
Hrad Kost oslaví 666 let ve středověkém stylu
">
Památky

Hrad Kost oslaví 666 let ve středověkém stylu

  • Vydáno24. července 2015
V letošním roce uplyne již 666 let od založení hradu Kost hrabětem Benešem z Vartemberka. Hrad proto přichystal na poslední červencový víkend oslavy výročí. Kromě šermířů a středověkého dětského kolotoče se můžete těšit i na další bohatý historický program v prostorách celého hradu.
Zajímá vás, jak se v dobách temného středověku žilo na hradech? Na hradě Kost máte jedinečnou příležitost k životu dávno zapomenutému přičichnout. Na Kosti se dozvíte o víkendu mnoho zajímavého z historie hradu, který letos oslaví 666 let. Také vás čeká i lákavá nabídka jídel ve středověké krčmě a v místní kuchyni při troše štěstí budete moci přiložit i ruku k dílu.

Na hradním parkáně bude připravený dobový knihtisk, středověký dětský kolotoč a interaktivní divadlo pro děti. Na zahrádce u Biberštejnského paláce můžete zhlédnout ukázky dravého ptactva. Vrcholem programu bude příjezd císaře Karla IV., který se přijede podívat na hrad svého hofmistra.

Kostýmové prohlídky přijdou na řadu ve večerních hodinách

Dne 25. července se zároveň uskuteční kostýmované prohlídky v netradičním podvečerním čase a budou doplněny hudebním vystoupením. Hradem vás provedou průvodci v historických kostýmech. Návštěvníci se v rámci prohlídek seznámí se skutečným příběhem z dávné historie hradu. Začátky prohlídek jsou v 18:00, 19:00 a ve 20:00.

Na hradě Kost vás v rámci projektu Otevřte 13. komnatu čeká také prohlídka s tajemným průvodcem, kterým není nikdo jiný než kat Heřman. Jestliže nechcete být jen pasivními účastníky prohlídky, rádi řešíte hádanky a prostředí hradní mučírny vás neděsí, vydejte se za nevšedním zážitkem na Kost od pondělí do pátku, vždy v 10, 13 a 15 hodin.
 
Hrad Kost v Českém ráji

Hrad Kost v Českém ráji

Jedním z nejzachovalejších, nejvýznamnějších a zároveň posledních středověkých hradů v České republice je hrad Kost. Hrad se nachází asi 18 km od města Jičín v chráněné krajinné oblasti Český ráj.