Úvod > Aktuality > Hrad Karlštejn ožije kostýmy ze slavného muzikálu
Hrad Karlštejn ožije kostýmy ze slavného muzikálu
"> Hrad Karlštejn ožije kostýmy ze slavného muzikálu "> Malou ukázku z pripravované výstavy si mužete na I. prohlídkovém okruhu
Památky

Hrad Karlštejn ožije kostýmy ze slavného muzikálu

  • Vydáno17. dubna 2013
V rámci oslav 40. výročí natočení filmového muzikálu Noc na Karlštejně se na hradě Karlštejn bude od 1. května konat speciální výstava kostýmů a rekvizit z tohoto filmu. Téměř třicet kostýmů, kostýmních doplňkuů a nejrůznější rekvizity si budete moci prohlédnout v přízemí Císařského paláce v tzv. Konírně.
Kostýmy z Noci na KarlštejněMalou ukázku z připravované výstavy si můžete prohlédnout v těchto dnech – na I. prohlídkovém okruhu v Sále předků jsou již dva kostýmy vystaveny. Kostýmy budou v některých případech zasazeny do aranžovaných scén přímo z filmu, díky tomu se návštěvník přenese zpět do děje. 

Výstava bude na Karlštejně probíhat od 1. května až do 30. září. Dospělý za vstup zaplatí 150 Kč, snížené vstupné pak vyjde na 75 Kč. Pokud však návštěvník předloží vstupenku z návštěvy I., II., nebo III. okruhu, dostane na výstavě slevu – vstupné potom bude stát dospělou osobu 120 Kč, děti a seniory 60 Kč, rodina zaplatí 310 Kč.

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty a sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.