Úvod > Aktuality > Hrad Karlštejn otevře mezi svátky, na Silvestra i začátkem ledna

Hrad Karlštejn otevře mezi svátky, na Silvestra i začátkem ledna

Vydáno 19. prosince 2018 Památky
Mezi svátky můžete navštívit hrad Karlštejn. Ten je mimořádně otevřený od 26. prosince 2018 až do 6. ledna 2019. Vždy od pondělí do neděle od 10:00 do 15:00 hodin.

Hrad KarlštejnPro návštěvníky hradu Karlštejn je připravený první prohlídkový okruh. Uvidíte historické interiéry Císařského paláce a spodních pater Mariánské věže s vybavením ze 14. až 19. století. 

Při tomto návštěvním okruhu projdete také Dvořenínskou síní, Rytířským sálem s kaplí sv. Mikuláše, děkanstvím, Královskou ložnicí, Audienční a Hodovní síní, Sálem předků, Pokladnicí a bývalým hradním vězením. Prohlídka je možná pouze s průvodcem a trvá přibližně hodinu.

Hrad i rezervační oddělení jsou od 17. do 25. 12. 2018 zcela uzavřeny. Otevřou se až od 26. prosince 2018 a budou v provozu do 6. ledna 2019. Od 7. ledna do 1. února 2019 bude hrad opět uzavřen.

Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže patří k místům, které ohromují svou krásou, ale i zvláštní vnitřní silou. Silný dojem vyvolávala i v českém králi a římském císaři Karlu IV., který ji nechal vybudovat jako unikátní pokladnici pro říšské korunovační klenoty.

Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů

Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů

Cyklostezka Po stopách českých králů na Berounsku spojuje Beroun s hrady Točník, Karlštejn a Nižbor a mimo projížďky krásným údolím řeky také informuje o historii těžby vápence, vzácných zvířatech nebo o zkamenělinách spojených s osobou badatele Joachima Barrande.

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Zimní prohlídky hradu Karlštejn

Zimní prohlídky hradu Karlštejn

Hrad Karlštejn je otevřený i v zimní sezóně. Navštívit jej můžete v listopadu a prosinci o víkendech. Od 26. 12. 2019 do 12. 1. 2020 je otevřen od úterý do neděle, od 13. 1. do 29. 2. 2020 má otevřeno od pátku do neděle.