Úvod > Aktuality > Hrad Karlštejn je opět otevřený – v pátek, sobotu i neděli
Hrad Karlštejn je opět otevřený - v pátek, sobotu i neděli
"> ">
Památky

Hrad Karlštejn je opět otevřený – v pátek, sobotu i neděli

  • Vydáno14. února 2019
Hrad Karlštejn se od února, po krátké odstávce, opět otevřel veřejnosti jako jedna z prvních památek v ČR. Letošní novinkou je však to, že je hrad kromě víkendových dní přístupný také v pátek. Od 1. března pak bude otevřen každý den s výjimkou pondělí.
Karlštejn v ziměOd února můžete hrad Karlštejn navštívit každý pátek, sobotu a neděli od 10 do 15 hodin. Prohlédnete si zde základní okruh s historickými interiéry Císařského paláce, kde byly soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. Okruh zahrnuje historické interiéry dvou pater Císařského paláce a spodních podlaží Mariánské věže s cenným vybavením ze 14. – 19. století. (Dvořenínská síň, Rytířský sál s kaplí sv. Mikuláše, Mariánské nádvoří, renesanční interiéry děkanství, Karlova ložnice s kaplí sv. Václava, Audienční síň, Královský sál předků a Hodovní síň, dále Hradní pokladnice, Klenotnice, bývalé hradní vězení v přízemí Mariánské věže). V Klenotnici pak zhlédnete repliky české svatováclavské a říšské císařské koruny.

Kaple svatého Kříže KarlštejnOd března bude hrad zpřístupněn denně kromě pondělí od 9:00 do 16:00 hodin. Druhá prohlídková trasa s nejcennějšími interiéry včetně kaple svatého Kříže bude otevřena od 1. května do 31. října 2019. Na tuto prohlídku je však třeba předchozí rezervace.

Třetí prohlídková trasa, která bude otevřena také první májový den, vede na Velkou věž, kde vás uchvátí vyhlídka do okolí hradu. Tarsa bude přístupná od května do konce září o víkendech, v hlavní sezoně (od června do srpna) denně.
Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže patří k místům, které ohromují svou krásou, ale i zvláštní vnitřní silou. Silný dojem vyvolávala i v českém králi a římském císaři Karlu IV., který ji nechal vybudovat jako unikátní pokladnici pro říšské korunovační klenoty.

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty a sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky