Úvod > Aktuality > Hrad Karlštejn o víkendu zahajuje sezónu

Hrad Karlštejn o víkendu zahajuje sezónu

Vydáno 15. března 2014 Památky
Hrad Karlštejn v neděli zahajuje sezónu 2014. Už 16. března 2014 se budou konat první Karlštejnské hradní slavnosti. Návštěvníci tak vůbec poprvé uvidí řemeslný trh přímo na nádvoří hradu doplněný o ukázky řemesel, středověkou hudbu skupiny Miritis a vystoupení divadelní společnosti Kejklíř.
Víkendová akce je také oslavou návratu včel na hrad Karlštejn. Po několika stoletích budou opět na hradě umístěny včely a hrad Karlštejn tak bude mít opět svůj hradní med. Vše o včelách se dozvědí návštěvníci u speciálního stánku, kde si budou moci sáhnout i na některé náčiní, které se při včelaření používá, ochutnat med nebo medovinu.

Další velkou akcí, která slavnosti doprovází, bude Bolonomanie. Konat se bude se na louce u mostu přes Berounku, která je jakýmsi neoficiálním balonovým Karlštejnským letištěm. Sraz horkovzdušných balonářů a jejich společný vzlet bude doprovázet rovněž dobový jarmark, hudební a divadelní vystoupení, vynášení Morany do Berounky a ukázka hasičské techniky a činnosti.

Gotický hrad založený v roce 1348, zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. Hrad Karlštejn byl vybudován českým králem a římským císařem Karlem IV. jako místo pro uložení královských pokladů, především sbírek svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů.
Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Další aktuality