Úvod > Aktuality > Hrad Karlštejn je během února přístupný také v pátek

Hrad Karlštejn je během února přístupný také v pátek

Vydáno 6. února 2020 Památky
Hrad Karlštejn má v únoru, mimo víkendů, otevřeno také každý pátek. Hradní brána se otevírá návštěvníkům vždy od 10 do 15 hodin. Návštěvníci mohou navštívit základní okruh s historickými interiéry Císařského paláce, kde se nacházely soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV.
karlštejnOd začátku února 2020 můžete hrad Karlštejn navštívit každý pátek, sobotu a neděli od 10 do 15 hodin. Prohlédnete si zde základní okruh s historickými interiéry Císařského paláce, kde byly soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. Okruh zahrnuje historické interiéry dvou pater Císařského paláce a spodních podlaží Mariánské věže s cenným vybavením ze 14. – 19. století. (Dvořenínská síň, Rytířský sál s kaplí sv. Mikuláše, Mariánské nádvoří, renesanční interiéry děkanství, Karlova ložnice s kaplí sv. Václava, Audienční síň, Královský sál předků a Hodovní síň, dále Hradní pokladnice, Klenotnice, bývalé hradní vězení v přízemí Mariánské věže).

karlštejn hodovní síňNa této trase je rovněž vystavena kopie české Svatováclavské koruny. Volně přístupná je Studniční věž s 78 m hlubokou hradní studnou s dochovaným unikátním systémem vytahování vody ze studny. 1. okruh je realizován pouze s průvodcem. Rezervace na I. okruh vyřizuje rezervační oddělení hradu Karlštejn na tel. +420 311681617 nebo na e-mailu rezervace.karlstejn@npu.cz.

Hlavní turistická sezona, kdy bude mít Karlštejn otevřeno každý den kromě pondělků, začne v březnu a skončí na konci prosince 2020.
Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Další aktuality