Úvod > Aktuality > Hrad Karlštejn letos dokončí rozsáhlou rekonstrukci
Hrad Karlštejn letos dokončí rozsáhlou rekonstrukci
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Památky

Hrad Karlštejn letos dokončí rozsáhlou rekonstrukci

  • Vydáno21. února 2022
Hrad Karlštejn prochází od roku 2020 rozsáhlou obnovou. Ta by měla být dokončena letos – návštěvníkům přinese nové návštěvnické centrum s pokladnami, nové sociální zařízení, víceúčelový sál a nové expozice. I nadále budou probíhat prohlídky ve standartním režimu, dokončovací práce se turistů nijak nedotknou.
hrad KarlštejnJednou z očekávaných velkých událostí letošního roku je dokončení velkorysé rozsáhlé rekonstrukce hradu Karlštejn. Vzniká zde návštěvnické centrum s moderními pokladnami, nové sociální zařízení i víceúčelový sál určený pro kulturní akce, programy pro děti a nejrůznější přednášky.

Návštěvníci se mohou těšit na nové drobné občerstvení a posezení s východem na nádvoří, ve sklepě purkrabství přibude stálá prezentace stavebního vývoje, kterou si bude možné prohlédnout ještě před prohlídkou, a expozice věnována vinařství.

hrad KarlštejnObnovy se dočká i užitková zahrada na jižním parkánu. Součástí projektu je také pořízení časosběrného dokumentu, který zachytí průběh rehabilitace hradu a vytvoření virtuální podoby hradu před rekonstrukcí Josefem Mokrem. Oba dokumenty budou návštěvníkům promítány v nově zpřístupněném gotickém sklepě. Jedná se o zatím nejrozsáhlejší rekonstrukci státního hradu Karlštejna.

Hrad Karlštejn je v únoru otevřen od pátku do neděle od 10:00 do 15:00 hodin, od března bude přístupný denně mimo pondělí od 9:30 do 16:00 hodin. Vstupní je na základní okruh 250 korun.
Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty a sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Další aktuality