Úvod > Aktuality > Hrad Karlštejn bude v březnu přístupný každý den mimo pondělí

Hrad Karlštejn bude v březnu přístupný každý den mimo pondělí

Vydáno 29. února 2020 Památky
Hrad Karlštejn vítá své návštěvníky po celý březen i ve všední dny, kromě pondělí. Až do dubna 2020 je na Karlštejně přístupný I. prohlídkový okruh, který vás seznámí s historickými interiéry dvou pater Císařského paláce a spodních podlaží Mariánské věže s cenným vybavením ze 14. až 19. století.
Hrad KarlštejnHlavní sezóna na našem nejznámějším hradě, Karlštejně, začíná o měsíc dříve, než je obvyklé u většiny státních památek. Na prohlídkovém okruhu si prohlédnete soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. i karlštejnský poklad. Volně je také na hradě přístupná Studniční věž se 78 m hlubokou hradní studnou a dochovaným unikátním systémem vytahování vody. Druhá prohlídková trasa - Posvátné prostory hradu včetně Kaple svatého Kříže bude dostupná až od 1. května 2020.

Vodopády BuboviceNa Karlštejn se můžete vypravit od úterý do neděle od 9:30 do 16:00 hodin. Na prohlídku se nemusíte rezervovat (rezervace je povinná jen pro skupiny nad 15 odob), prohlídky vychází každou čtvrt hodinu. Vstupné do císařských komnat vyjde dospělého na 220 Kč, snížené vstupné je 150 korun a rodina zaplatí 580 korun.

Pokud se na Karlštejn vypravíte, můžete v blízkém okolí navštívit také lomy Amerika nebo Bubovické vodopády, které jsou v jarních měsících obzvláště krásné.
Bubovické vodopády v NPR Karlštejnsko

Bubovické vodopády v NPR Karlštejnsko

Vodopády na Bubovickém potoce patří k nejkrásnějším místům na Karlštejnsku. Jsou tvořeny až dvoumetrovými vápencovými schody pokrytými mechem a řasami. Vodopády jsou dobře přístupné po turistické značce z vesnice Srbsko. Letos (2018/19) jsou zcela bez vody.

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Další aktuality