!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Hrad Helfštýn zve o víkendu na své nádvoří, od úterý i do expozic
Hrad Helfštýn zve o víkendu na své nádvoří, od úterý i do expozic
"> "> ">
Památky

Hrad Helfštýn zve o víkendu na své nádvoří, od úterý i do expozic

Vydáno 22. května 2020
Brány hradu Helfštýna se otevřely už minulé úterý, ovšem milovníci hradní architektury se podívají zatím pouze na nádvoří. Ve čtvrtek 21. května byl hrad uzavřen, v pátek 22. května 2020 se opět otevřel široké veřejnosti. Přístupné jsou pouze jeho venkovní prostory, vnitřní expozice budou moci návštěvníci navštívit od úterý 26. května 2020.
helfštýnHrad Helfštýn opět láká na návštěvu. Ve čtvrtek 21. května byl uzavřen z důvodu finálního návozu stavebního materiálu na hradní palác, od pátku až do neděle je přístupné hradní nádvoří. Turisté i cyklisté zde naleznou příjemný odpočinek a ve stánku s občerstvením na druhém nádvoří si mohou dát kávu, pivo, nealko nebo dobroty z udírny.

Kvůli bezpečnosti je však nutné dodržovat rozestupy a používat ochranné prostředky. U vstupu je lepší platit bezkontaktně. Návštěvníci mohou na Helfštýn zavítat mimo pondělí denně v době od 9 do 18 hodin. Vstupné na hrad je po dobu rekonstrukce stále snížené, za 50 Kč. Od úterý 26. května 2020 bude možné navštívit i vnitřní expozice cu.

helfštýnUnikátní Hrad s nejdelšími hradebními zdmi na území České republiky byl založen na počátku 14. století, postupem času byl rozšířen a změnil mnoho majitelů. Během té doby byl několikrát obléhán. Ke konci 18. století upadl vojenský význam hradu a byl opuštěn. Dochovaly se zde mohutné hradební zdi, několik věží, pět bran, věže a paláce. Na hradě je stálá expozice uměleckého kovářství, a pořádá se zde jednou ročně mezinárodní setkání uměleckých kovářů "Hefaiston".
Hrad Helfštýn nabízí návštěvníkům poučení i zábavu

Hrad Helfštýn nabízí návštěvníkům poučení i zábavu

Hrad Helfštýn je od Lipníka nad Bečvou vzdálen pouhé 4 km. Je přirozeným kulturním centrem regionu a známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů "Hefaiston" se stálou expozicí. Po dlouhé rekonstrukci je hrad s torzem renesančního hradního paláce opět zpřístupněn.