Úvod > Aktuality > Hrad Helfštýn navštíví lukostřelci
Hrad Helfštýn navštíví lukostřelci
"> "> "> "> ">
Kultura

Hrad Helfštýn navštíví lukostřelci

  • Vydáno10. října 2019
Hrad Helfštýn připravuje na neděli 13. října 2019 netradiční klání lukostřelců, kteří se budou snažit ulovit 3D modely zvířat. Ačkoli na hradě probíhá dlouhá rekonstrukce, památka se turistům neuzavírá – pro zájemce bude Helfštýn otevřen do konce října denně od čtvrtka do neděle, v listopadu pak pouze během víkendů.
LučištníkV neděli 13. 10. 2019 na Helfštýně uvidíte soutěžící lukostřelce. Nebudou však mířit na soustředné kruhy terčů, ale na 3D modely divoké zvěře, tak aby se jejich počínání co nejvíce blížilo dávným technikám lovu. 

Hrad bude do konce října otevřen denně od čtvrtka do neděle od 9 do 17 hodin, během listopadu jen o víkendech 9 až 16 hodin. Poslední vstup do hradu půl hodiny před zavírací dobou. Na zimní období se hrad uzavírá, otevře se opět v březnu.


Rekonstrukce na Helfštýně

Hrad HelfštýnHrad Helfštýn prochází tento rok důkladnou obnovou. Důvodem tohoto počínání je rozsáhlá rekonstrukce zchátralého renesančního paláce na čtvrtém tzv. palácovém nádvoří středověkého hradu. Objekt paláce byl dvě stě padesát let bez střechy a tomu odpovídá i jeho stav. Po jeho obnově nabídne palác návštěvníkům nové výstavní prostory a komfortnější zázemí.

Helfštán HefaistonStavební úpravy na Helfštýně skončí letos na podzim a novou podobu čtvrtého nádvoří, které bude zastřešené, mohou obdivovat návštěvníci od dubna 2020.
Zdroj: https://www.denik.cz/cestovani/nova-sezona-na-helfstyne-k-oprave-hradu-pribude-i-oprava-silnice-20190309.html
Po rekonstrukci vznikne v paláci prostor pro lapidárium a expozici kovaných plastik. Bude zde vystavena i část nálezů, které archeologové objevili během svého bádání na Helfštýně.
Hrad Helfštýn u Lipníka nad Bečvou – strážce Moravské brány

Hrad Helfštýn u Lipníka nad Bečvou – strážce Moravské brány

Hrad Helfštýn je od Lipníka nad Bečvou vzdálen pouhé 4 km. Je přirozeným kulturním centrem regionu a známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů "Hefaiston" se stálou expozicí. Po dlouhé rekonstrukci je hrad s torzem renesančního hradního paláce opět zpřístupněn.

Procházka městskou památkovou rezervací Lipník nad Bečvou

Procházka městskou památkovou rezervací Lipník nad Bečvou

Lipník nad Bečvou je od roku 1989 městskou památkovou rezervací. Město leží na dohled hradu Helfštýna v rovině Moravské brány.

Výstava 40 let Hefaistonu na hradě Helfštýn

30.4.
9.10.
Výstava 40 let Hefaistonu na hradě Helfštýn

Ohlédnutí za čtyřmi dekádami pořádání mezinárodních setkání uměleckých kovářů na hradě Helfštýn. Výstava nejzdařilejších exponátů, plakátů, publikací, pamětních triček a mnoho dalšího.

Moravská brána – spojnice Moravy a Slezska

Moravská brána – spojnice Moravy a Slezska

Oblast Moravské brány nabízí na poměrně malém území mezi městy Přerov, Lipník nad Bečvou a Hranice širokou nabídku turistických zajímavostí a lákadel, jejichž návštěvu si můžete naplánovat jak v létě, tak i v zimě.