Úvod > Aktuality > Hrad Grabštejn zve o víkendu na řemesla
Hrad Grabštejn zve o víkendu na řemesla
"> "> "> "> "> "> ">
Památky

Hrad Grabštejn zve o víkendu na řemesla

  • Vydáno3. srpna 2022
Hrad Grabštejn, jeden ze stěžejních objektů Roku Gallasů a Clam-Galalsů zve všechny milovníky starých časů a umění našich předků na program pojemnovaný Řemesla na hradě. Nádvoří a zahradu zaplní 6. a 7. srpna 2022 řemeslníci různých odvětví a představí vám skoro zapomenutá i zcela živá řemesla.
GrabštejnHrad Grabštejn připravil na víkend 6. a 7. srpna 2022 pro malé i velké návštěvníky program s názvem Řemesla na hradě. Od 9:00 do 17:00 hodin se představí skoro zapomenutá i zcela živá řemesla, jako je práce s textilem, výroba brnění, zpracování a úprava skla, pekařství, kovářství nebo řezbářství.

A navíc, přes léto nabízí hrad Grabštejn hned čtyři prohlídkové okruhy, spěchající návštěvník může využít i nabídku samostatné prohlídky věže či navštívit pouze kapli svaté Barbory, která se řadí mezi renesanční skvosty. I na Grabštejně myslí na dětské návštěvníky a to trasou nazvanou Hraběcí poklad, kdy děti hledají ztracený klíč od truhlice s pokladem.

Hrad GrabštejnV rámci projektu Po stopách šlechtických rodů si na hradě prohlédnete také výstavu Afrika Karla Podstatského z Lichteštejna. Ocitnete se na Grabštejně ve 30. letech 20. století ve fiktivní pracovně Karla Podstatského z Lichtenštejna, kde Karl vzpomíná na své životní dobrodružství v Africe. Prolistujete si fotoalba, prohlédnete suvenýry a vydáte se s námi po stopách loveckých výprav, které Karl Podstatský z Lichtenštejna podnikl začátkem 20. století. Prohlídka výstavy je bez průvodce, vstupenka stojí 50 Kč a je jednotná pro velké i malé návštěvníky (od 6 let).
Noční prohlídky Jak pán na Grabštejně loupežníky vyhnal

27.8.
Noční prohlídky Jak pán na Grabštejně loupežníky vyhnal

Opět po roce je tu Hradozámecká noc.

Afrika Karla Podstatského z Lichtenštejna

17.7.
31.8.
Afrika Karla Podstatského z Lichtenštejna

V rámci projektu Po stopách šlechtických rodů – Rok šlechtických slavností jsme pro vás připravili výstavu "Afrika Karla Podstatského z Lichtenštejna".

Děti památkám, památky dětem

1.7.
31.8.
Děti památkám, památky dětem

Je nám ctí, že děti v tak hojné míře zaujal hrad Grabštejn.

Hrad Grabštejn v srdci Trojzemí – Česka, Německa a Polska

Hrad Grabštejn v srdci Trojzemí – Česka, Německa a Polska

Klenotem prohlídky hradu Grabštejn je renesanční kaple sv. Barbory s bohatou malířskou výzdobou z období pozdní renesance, která je v Čechách naprosto unikátní. Po rekonstrukci je opět k vidění v celé své kráse.