Úvod > Aktuality > Hrad Buchov nabízí novou, unikátní trasu
Hrad Buchov nabízí novou, unikátní trasu
"> Hrad Buchov nabízí novou, unikátní trasu "> Buchlovská spirála je trasa výberová, limitovaná poctem osob a je urcena predevším pro zájemce o poznání stredoveké architektury
Památky

Hrad Buchov nabízí novou, unikátní trasu

  • Vydáno11. června 2014
Poznat hrad Buchlov úplně jinak – z hlediska postupného stavebního vývoje, umožňuje nová prohlídková trasa s názvem Buchlovská spirála. Návštěvníkům prezentuje především vnější podobu hradu, a to z míst, která doposud nebyla veřejnosti přístupná. Nejbližším termínem, kdy ji bude možné absolvovat, je víkend 17. a 18. června.

Hrad BuchlovNa nové trase hradu Buchlova se můžete vydat po stopách stavebního vývoje hradu, do kterého zasáhly i požáry či dobyvatelé. Výklad je doplněn kresebnými rekonstrukcemi dřívějších podob hradu z konkrétního místa pohledu. Netradiční prohlídkovou trasu směřují průvodci zčásti i do interiérů, a to do nejhodnotnějších středověkých prostor hradu. Trasa končí na vyhlídkové terase, ze které je možno přehlédnout celý komplex hradu i významné památky v okolí.

Buchlovská spirála je trasa výběrová, limitovaná počtem osob a je určena především pro zájemce o poznání středověké architektury a dějin historických staveb. Průvodcem je vždy odborný pracovník Národního památkového ústavu z Kroměříže. V ceně vstupného je také zahrnuta publikace "Buchlovská spirála – stavební vývoj hradu Buchlova v obrazech".

V letošním roce se na Buchlovskou spirálu můžete vydat 14. a 15. června, 20. a 21. září, a naposledy 4. a 5. října. Prohlídka v délce 60 minut vychází vždy v 10, 12 a 14 hodin. Cena vstupného je 150 korun a slevněné přijde na 100 korun. Na prohlídku je lepší se rezervovat předem na telefonu 725 377 374 či emailu buchlov@npu.cz. Děti se mohou prohlídky zúčastnit od 12 let.

Hrad Buchlov – jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů

Hrad Buchlov – jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů

Asi 3 kilometry severozápadně od Buchlovic stojí na vysokém kopci zdaleka viditelný a majestátný hrad Buchlov. Hrad je ukázkou středověké pevnostní architektury a hradní interiéry dokumentují vývoj bytové kultury od 15. do 19. století.