Úvod > Aktuality > Hrad Buchlov o velikonočním víkendu představí malování velikonočních kraslic starými technikami
Hrad Buchlov o velikonočním víkendu představí malování velikonočních kraslic starými technikami
"> "> ">
Památky

Hrad Buchlov o velikonočním víkendu představí malování velikonočních kraslic starými technikami

  • Vydáno20. dubna 2019
Návštěvníci se mohou těšit na tradiční akci s bohatým doprovodným programem Velikonoce na hradě, která je připravena na 21. a 22. dubna. I v letošní sezóně pokračují na Buchlově úspěšné dětské prohlídky a pro milovníky hradní architektury budou jsou připraveny speciální exkurze. Zajímavé akce budou na hradě probíhat po celý rok.
BuchlovV loveckém sále a na II. nádvoří hradu Buchlova budou o prodlouženém víkendu probíhat ukázky zdobení kraslic tradičními i moderními technikami.

Po oba dny jsou připraveny dětské dílničky. Užijete si pletení pomlázek či ukázky malování velikonočních kraslic starými technikami. Prohlídková trasa bude doplněna velikonočními dekoracemi. V neděli můžete sledovat tradiční stloukání másla Tetek z Ježova a k tomu bude hrát cimbálová muzika Oskoruša. V pondělí zažijete vystoupení skupiny scénického šermu Taurus a taneční představení skupiny Porta Temporis.

hrad-buchlov.jpgZájemcům o historii staveb a stavební vývoj budou určeny speciální odborné prohlídky, jde o netradiční okruh určený nejen odborníkům, ale převážně amatérským zájemcům o architekturu a stavební vývoj hradu. Projít hrad trochu tímto netradičním způsobem mohou návštěvníci hned v několika termínech.

Z dalších návštěvníky vyhledávaných akcí je třeba zmínit prázdninové Buchlovské kování nebo Buchlovské noci s Černou paní. A v srpnu si na své přijdou i milovníci dobrého jídla a pití, když ochutnají něco z hradní kuchyně. Tradičně poslední akcí roku je otevřená brána Buchlova na druhý svátek vánoční, tj. na sv. Štěpána.
Hradisko sv. Klimenta

Hradisko sv. Klimenta

Hradisko svatého Klimenta (Klimentek) je poutní místo, národní kulturní památka a archeologická lokalita, která se nachází v nadmořské výšce 461 m na jihozápadním vrcholku Chřibů, 4 km severozápadně od obce Osvětimany. Každý rok se zde koná pouť na svátek Seslání Ducha svatého.

Kaple sv. Barbory v Chřibech

Kaple sv. Barbory v Chřibech

Kaple svaté Barbory, lidově zvaná Barborka, stojí na místě někdejšího raně gotického kostelíka zasvěcenému stejné patronce. Kaple sloužila především jako rodová hrobka pro majitele buchlovského panství, ale jsou zde pohřbeni také soudcové loveckého práva a poustevníci řádu sv. Františka.

Zámek Buchlovice – barokní klenot šlechtických sídel

Zámek Buchlovice – barokní klenot šlechtických sídel

Zámek Buchlovice, ležící nedaleko hradu Buchlova, patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležité místo v dějinách posledních let habsburské monarchie.

Hrad Buchlov – jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů

Hrad Buchlov – jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů

Asi 3 kilometry severozápadně od Buchlovic stojí na vysokém kopci zdaleka viditelný a majestátný hrad Buchlov. Hrad je ukázkou středověké pevnostní architektury a hradní interiéry dokumentují vývoj bytové kultury od 15. do 19. století.

Další aktuality