Úvod > Aktuality > Hrad Buchlov láká na večerní strašidelné prohlídky
Hrad Buchlov láká na večerní strašidelné prohlídky
"> "> "> "> Z duvodu velkého zájmu doporucujeme prohlídku rezervovat ">
Památky

Hrad Buchlov láká na večerní strašidelné prohlídky

  • Vydáno22. července 2019
Hrad Buchlov ožívá v době prázdnin nadpřirozenými bytostmi. V historických interiérech se totiž usadila Černá paní, strašidla a duchové! Proniknout do jejich světa můžete při večerních prohlídkách během 3 nocí hraných pověstí a příběhů, proběhne i doprovodný program na nádvoří a ohňová show. Noci s černou paní, uskuteční se v termínech čtvrtek 25., pátek 26. a sobota 27. července 2019, začátky vždy v 19:30. Vstup do areálu je zdarma, vstupné je potřebné k prohlídce hradu, která trvá 70 minut. Vstupenky doporučujeme rezervovat.
hrad BuchlovNěkde straší bílá paní, jinde černá, třeba na hradě Buchlov. Noční prohlídky s černou paní, tradiční tři noci hraných pověstí a příběhů s doprovodným programem na nádvoří a ohňovou show se letos odehrají od čtvrtka 25. do soboty 27. července 2019.

Hrad Buchlov je místo strašidlům zaslíbené; v hojném počtu se scházejí například v komnatě s lebkami, mumií a portréty zemřelých, jemuž se proto říká pokoj strašidel. Mezi zdejšími přízraky vyniká zejména černá paní buchlovská, která prý někdy chodí v bílém a někdy v černém, podle jedné verze je zlá a škodí, podle jiné jen tiše proplouvá vzduchem. Jisté je, že svým zjevením oznamuje blížící se smrt.

Začíná se vždy v 19:30, základní vstupné je 200 Kč. Během akce se do hradního areálu podíváte zdarma, ale lístky na prohlídky je nutné rezervovat předem.
Hrad Buchlov – jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů

Hrad Buchlov – jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů

Asi 3 kilometry severozápadně od Buchlovic stojí na vysokém kopci zdaleka viditelný a majestátný hrad Buchlov. Hrad je ukázkou středověké pevnostní architektury a hradní interiéry dokumentují vývoj bytové kultury od 15. do 19. století.

Naučná stezka Okolo Buchlova

Naučná stezka Okolo Buchlova

Naučná stezka Okolo Buchlova zavede výletníky kolem známého hradu Buchlova u obce Buchlovice, v okrese Uherské Hradiště, ve Zlínském kraji. Jedenáct informačních tabulí seznámí výletníky s místní lesnickou činností a historií.