Úvod > Aktuality > Nová prohlídková trasa vás čeká na hradě Bouzov
Nová prohlídková trasa vás čeká na hradě Bouzov
">
Památky

Nová prohlídková trasa vás čeká na hradě Bouzov

  • Vydáno13. července 2016
Hrad Bouzov v letošním roce připravil pro náštěvníky novou trasu, která vás zavede do soukromého bytu arcivévody Evžena Habsburského a jeho pobočníka v jižním křídle hradu. Nový prohlídkový okruh je přístupný od července 2016.

Bouzov letos nabízí 6samostatných prohlídkových okruhů. Nová trasa Arcivévodův okruh představuje prostory, které byly v minulých letech přístupné pouze při večerních prohlídkách a je určena především pro ty, kteří se zajímají hlouběji o historii Bouzova. Během prohlídky zjistíte, jak hrad vypadal, než jej arcivévoda Evžen nechal přestavět do současné podoby.

Tip pro vás:
Rytířská představení
během července 2016 představí příběhy o dobru a zlu, ale také o síle a udatnosti. Nabízí je středověké rytířské divadlo Trakenoj: http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/hrad-bouzov-ozije-po-cely-cervenec-rytirskymi-pribehy-20160701.html každý den až do 24. července na travnaté ploše v parku za centrálním parkovištěm hradu Bouzov.Zdroj: http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/hrad-bouzov-ozije-po-cely-cervenec-rytirskymi-pribehy-20160701.html

Areál historické zábavy pod hradem Bouzov

Areál historické zábavy pod hradem Bouzov

Pokud hledáte nevšední zážitky, navštivte Historický areál, který se nachází v těsné blízkosti pohádkového hradu Bouzova. Specialitou tohoto ojedinělého kulturního zařízení jsou historicky laděné, zábavně naučné programy, které jsou svým obsahem zaměřeny pro všechny věkové kategorie návštěvníků.

Romantický hrad Bouzov – hradní skvost střední Moravy

Romantický hrad Bouzov – hradní skvost střední Moravy

Pokud se vydáte na hrad Bouzov, jistě zavzpomínáte na řadu pohádek a filmů, v nichž se tento romantický hrad objevil. Hrad je oblíbeným místem turistů, pro které jsou přichystány také kostýmované a večerní prohlídky.