Úvod > Aktuality > Hrad Bezděz ovládnou o víkendu šermíři
Hrad Bezděz ovládnou o víkendu šermíři
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Památky

Hrad Bezděz ovládnou o víkendu šermíři

  • Vydáno1. srpna 2022
Souboje udatných rytířů, ukázky středověkých zbraní anebo nová hra pro děti O poklad kralevice Václava, to vše vás čeká tento víkend na hradě Bezdězu. Zájemci si navíc budou moci prohlédnout historické zbraně zblízka a vyzkoušet jejich hmotnost...
BezdězBěhem léta se na Bezdězu odehrává řada akcí. Jednou z nich bude o víkendu 6. a 7. srpna 2022 šermířské představení Král zemřel, ať žije král v podání šermířské skupiny Corvus Milites. Šarvátky a souboje na motivy fantasy příběhu bud probíhat vždy od 11:00 do 12:30 a od 14:00 do 15:30 hodin. Příběh se točí kolem Poháru osudu. Nejmocnější válečníci z hlubin času jsou povoláni na turnaj, jenž zrodí největší legendu všech dob. Ten, jenž zvítězí, stane se vládcem svého osudu. Bohové už mu nebudou rozkazovati a on sám bude moci psát příběh svého života... Mimo soubojů udatných rytířů se můžete těšit i na ukázky středověkých zbraní, zbroje a zblízka si vše prohlédnete. Zbraně si navíc bude možné potěžkat.

Na hradě Bezděz je od letošního roku  pro dětské návštěvníky připravena nová hra s názvem O poklad kralevice Václava, kdy děti hledají ukryté truhličky. Pro správné řešitele je připravena drobná odměna. Od července je opět zpřístupněna hlavní věž, kde bylo nutné opravit ochoz. Vstupné na Bezděz činí pro dospělé 150 Kč a pro děti 60 Kč.
Hrad Bezděz – královskou cestou na výlet

Hrad Bezděz – královskou cestou na výlet

Král hradů – takovou přezdívku dostal Bezděz od návštěvníků. Hrad je dostupný pěšky z Doks po červené tzv. Máchově cestě – 7 km, vlakem i autobusem. Pod hrad Bezděz vede i cyklotrasa č. 25 a 3045. Výstup k hradu je pouze pro pěší!

Národní přírodní rezervace Velký a Malý Bezděz

Národní přírodní rezervace Velký a Malý Bezděz

Chráněné území se nachází na úbočích Malého (578 m n. m.) a Velkého (603 m n. m.) Bezdězu. Oba kopce vznikly díky vulkanické činnosti cca před 34 mil. let. Rezervace je také součástí Ptačí oblasti Českolipsko-Dokeské pískovce a mokřady a zároveň je zařazena i mezi Evropsky významné lokality.

Lesnický park Bezděz

Lesnický park Bezděz

U Informačního centra Vojenských lesů a statků ČR v Hradčanech u Mimoně na Českolipsku byl v květnu 2011 otevřen Lesnický park Bezděz. Bezděz je třetím místem v ČR, kde k založení lesnického parku došlo.