Úvod > Aktuality > Hrad a zámek Bečov nad Teplou připravil pro děti nový prohlídkový okruh
Hrad a zámek Becov nad Teplou pripravil pro deti nový prohlídkový okruh
"> Hrad a zámek Becov nad Teplou pripravil pro deti nový prohlídkový okruh "> Pri programu detem krome lektora pomáhají také bohate ilustrované pracovní listy "> Za svou snahu jsou deti na konci prohlídky pasovány do šlechtického stavu
Památky

Hrad a zámek Bečov nad Teplou připravil pro děti nový prohlídkový okruh

  • Vydáno28. května 2014
Od 1. června má hrad a zámek Bečov nad Teplou pro děti připravenou novou prohlídku s názvem Procházka minulostí. Prohlídkový okruh vznikl ve spolupráci s Edukačním centrem Bečov a je určen dětem předškolního a mladšího školního věku.

BečovPomocí nové prohlídky Procházka minulostí seznamuje zámek Bečov hravým způsobem nejmenší návštěvníky se základními pojmy, jako jsou hrad či zámek, stejně jako s typickými obyvateli těchto sídel a způsobem jejich života. Program, inspirovaný knihou Pohádka o bečovském dávnosnění, se odehrává převážně v prostoru II. návštěvnického okruhu zámeckých interiérů, je však navíc rozšířen o zámecké zahrady, štolu tesanou ve skále či druhé zámecké nádvoří.

Při programu dětem kromě lektora pomáhají také bohatě ilustrované pracovní listy, které jsou součástí vstupenky stejně jako zmíněná pohádková kniha. V závěrečné části, která se odehrává v jinak nepřístupných prostorách saly terreny, jsou pro děti připraveny nejrůznější pomůcky, díky nimž si mohou vyzkoušet a zopakovat, co se naučily.

Za svou snahu jsou na konci prohlídky pasovány do šlechtického stavu a odnesou si pamětní glejt. Prohlídka je ideální pro děti ve věku 4 – 8 let, pro organizované skupiny i rodiny s dětmi. Rezervace je vhodná prostřednictvím webového formuláře zámku, či telefonicky na čísle 353 999 394.

Muzeum historických motocyklů a expozice hraček Bečov nad Teplou

Muzeum historických motocyklů a expozice hraček Bečov nad Teplou

Muzeum historických motocyklů v Bečově nad Teplou nabízí ukázku více než 50 kusů historických motocyklů, dále historická jízdní kola a motocyklové motory.

Relikviář pro každého – na hradě a zámku Bečov myslí na děti

Relikviář pro každého – na hradě a zámku Bečov myslí na děti

Během návštěvní sezóny nabízí státní hrad a zámek Bečov pravidelné dětské prohlídky relikviáře svatého Maura a zámeckých interiérů. Děti si na dětském webu mohou výlet na Bečov dokonce samy naplánovat.

Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou

Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou

Mezi největší poklady v Česku patří zlatem, stříbrem a drahými kameny vykládaný relikviář svatého Maura, který si dnes můžete prohlédnout na zámku v Bečově nad Teplou. Jedno z nejvýznamnějších šperkařských děl nalezli za zvláštních okolností v roce 1985 kriminalisté.

Hrad a zámek Bečov nad Teplou – odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Hrad a zámek Bečov nad Teplou – odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Udělejte si výlet na jeden z nejzachovalejších českých hradů, který se může pyšnit unikátní památkou evropského významu – relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.