Úvod > Aktuality > Hotel InterContinental pěstuje na střeše včely
Hotel InterContinental pestuje na streše vcely
"> Hotel InterContinental pestuje na streše vcely "> Jako první budou moci sladkou pochoutku ochtnat hosté v kvetnu 2014 "> Vcely mají oproti predsudkum v centru Prahy dost potravy
Ubytování

Hotel InterContinental pěstuje na střeše včely

  • Vydáno15. října 2013
Věřte či nevěřte, na střeše pražského hotelu InterContinental v Pařížské ulici se pěstují včely. Sedmé nadzemní podlaží hotelu tak patří k evropským unikátům. Momentálně je zde chováno na 30 tisíc včel, o které se stará profesionální včelař. Med z produkce hotelu bude nabízen hostům k snídani.
Včelín na střeše InterContinentalu je raritouVčelín na střeše pražského hotelu InterContinental je evropským unikátem, ve střední Evropě je to první hotel, který se chovem včel zabývá. S netradičním nápadem přišel bývalý ředitel hotelu Alexander Schreiter, který se inspiroval v Americe. Dnes na vše dohlíží šéfkuchař Miroslav Kubec. Med stáčený z úlů bude především použit pro hosty na snídaně. Jako první budou moci sladkou pochoutku ochtnat hosté v květnu 2014, kdy se očekává výnos asi 200 kg medu. Měsíční spotřeba hotelu je rovněž 200 kilogramů, takže se do budoucna budou včelstva na střeše rozšiřovat.

V hlavním městě přitom nejsou včely ničím vyjímečným. Našli byste je například na Pražském Hradě, v areálu Vyšehradu nebo na střeše obchodního centra Nový Chodov. Stejný nápad mělo také pražské letiště, které svůj vlastní med rozdává v malých skleničkách jako propagační dárek.

Včely mají oproti předsudkům v centru Prahy dost potravy, nejčastěji létají například do sadů na Petříně, parku na Letné či do zahrad na Starém Městě a Josefově. Včela za svůj život nalétá asi 800 km a na jeden kilogram medu musí navštívit asi 2,5 až 5 milionů květů ve vzdálenosti 5 kilometrů od mateřského úlu.
Vrch Petřín v Praze – místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Vrch Petřín v Praze – místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Petřínský vrch nabízí zábavu, přírodu, výhled, vzdělávání i historii. Vybere si tu opravdu každý. Vydejte se i vy do oázy klidu nad hlavním městem Prahou.

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad, skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží, patří neodmyslitelně k pražské krajině. I na začátku 21. století si Vyšehrad uchovává magickou atmosféru a tajemství.

W. Spa & fitness v hotelu InterContinental

W. Spa & fitness v hotelu InterContinental

Fitness club s názvem W. Spa & fitness hotelu InterContinental Praha nabízí téměř 1000 m² s bohatými možnostmi sportovního vyžití a vysokou úrovní poskytovaných služeb.

Exkurze na Letišti Praha

Exkurze na Letišti Praha

Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Individuální prohlídky se konají o víkendech, skupiny se mohou domluvit na prohlídku i přes týden. Exkurze vás seznámí se současným provozem, leteckými společnostmi a s různými typy letadel.

Letenské sady v Praze

Letenské sady v Praze

Park na Letné je druhým největším parkem v Praze 7. Veřejný park zde byl založen ve druhé polovině 19. století podle projektu B. Wünschera a J. Braula. Název je odvozen od slova Leteň, což znamená Sluneční vrch.

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.