Úvod > Aktuality > Hotel Imperial letos slaví 100. narozeniny
Do hotelu Imperial chodíval i Franz Kafka
"> Do hotelu Imperial chodíval i Franz Kafka "> Art Deco Imperial Hotel letos slaví 100 let "> Art Deco Imperial Hotel Praha
Ubytování

Hotel Imperial letos slaví 100. narozeniny

  • Vydáno12. prosince 2014
Pražský Hotel Imperial v letošním roce slaví 100 let od otevření. Pětihvězdičkový hotel Imperial se nachází v centru města a je pozoruhodným příkladem architektonického stylu art deco. V současné době je proslavený zejména díky Café Imperial Zdeňka Pohlreicha. Podle serveru TripAdvisor je hotel zařazen na 24. místo žebříčku nejluxusnějších hotelů v Česku.
Luxusní pokoje Hotelu ImperialHistorie hotelu a kavárny Imperial se datuje již od počátku 20. století, kdy na místě dnešního hotelu Imperial stál zájezdní hostinec U Černého orla. V roce 1914 známí pražští hoteliéři bratři Kolářové prodali hotel Paříž a hostinec U Černého orla koupili. Ten poté nechali zbourat a postavili na jeho místě moderní a elegantní hotel Imperial podle plánů Jaroslava Benedikta. Exteriéry ve stylu Art Deco s kubistickými prvky byly doplněny o pozdně secení mozaikovou výzdobu interiérů, která je dílem profesora Jana Beneše.

Imperial se ihned po svém otevření v roce 1914 stal vyhledávaným místem pro obchodní i romantická setkání. Na kávu do Imperialu chodil Franz Kafka, bydlel zde Leoš Janáček nebo se ve slavných interiérech natáčel film Kristián v hlavní roli s Oldřichem Novým.

V roce 2007 byla završena rozsáhlá rekonstrukce, při které byl především brán ohled na zachování původní architektonické koncepce. Jedním z důvodů byl mimo jiné fakt, že Hotel Imperial je součástí komplexu historických budov Prahy zapsaných na seznamu UNESCO.
Art Deco Imperial Hotel Praha

Art Deco Imperial Hotel Praha

Nenechte si ujít pobyt v pražské perle stylu Art Deco s kubistickými prvky, které byly doplněny pozdně secesní mozaikou. Zažijte atmosféru počátku 20. století ve slavném hotelu a kavárně Imperial.