Úvod > Aktuality > Hostem masopustní přehlídky Opera Barocca bude Alessandro Giangrande
První z hudebne tanecních predstavení s názvem "Bellaria" inscenované jako netradicní barokní festa
"> První z hudebne tanecních predstavení s názvem "> V nedeli 23. února zazní hudba slavných rivalu Georga Friedricha Händela a Giovanni Battisti Bononciniho "> Predstavení mimo jiné pripomenou lonské 320. výrocí uvedení Bononciniho krásné rímské serenáty
Kultura

Hostem masopustní přehlídky Opera Barocca bude Alessandro Giangrande

  • Vydáno9. února 2014
Hostem přehlídky barokních soirée festivalu Opera Barocca pořádané u příležitosti oslav pražského Carnevalu 2014 bude italský contratenor Alessandro Giangrande. Plánovaná vystoupení se uskuteční v sobotu 22. února a v neděli 23. února 2014 v Clam-Gallasově paláci.
Opera BaroccaPrvní z hudebně tanečních představení s názvem "Bellaria" inscenované jako netradiční barokní festa, se koná u příležitosti zahájení pražské carnevalové sezóny. Druhé s názvem "Festa Arcadiana" je premiérovým představením cyklu barokních soirée. Hostem letošní zimní masopustní přehlídky Opera Barocca je italský contratenorista Alessandro Giangrande, pravidelný účastník mezinárodních festivalů či koncertních vystoupeni po celem světě.

Bohemian CarnevalAlessandro Giangrande vystoupí v programu letošní pražského Carnevalu ve dvou scénických představeních. V obou večerech, sobotu 22. února v netradiční barokní festě "Bellaria", pořádané u příležitosti zahájení pražského Carnevalu, i v neděli 23. února v barokním hudebně tanečním soirée "Festa Arcadiana", zazní pastorální hudba slavných rivalů Georga Friedricha Händela a Giovanni Battisti Bononciniho, jenž byl mimo jiné dvorním skladatelem Johanna Wenzela von Gallase, císařského ambassadora v Římě a stavitele pražské Clam-Gallasovské rezidence.

Představení mimo jiné připomenou loňské 320. výročí uvedení Bononciniho krásné římské serenáty s pastorální, arcadiánskou tématikou "La Nemica d’amore fatta amante". Spolu s vybranými skladbami a ariemi z této serenáty zazní v představení též hudba z Händelovi římské cantáty "Tirsi, Clori e Fileno", o které se dlouhý čas myslelo, že je navždy ztracena.
Clam-Gallasův palác v Praze

Clam-Gallasův palác v Praze

Mohutná budova Clam-Gallasova paláce v Husově ulici na Starém Městě pražském leží na křižovatce důležité středověké spojnice Pražského hradu s centrem Starého Města, zvané též Královská cesta, a prastaré komunikace vedoucí k Vyšehradu.